Türkiye ve dünyadan sosyal girişimcilik alanından farklı paydaşları bir araya getiren “Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı Konferansı: Köprüler Kurmak” etkinliği, 9-10 Eylül’de çevrimiçi gerçekleştirildi.

Vehbi Koç Vakfı liderliğinde, Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu (KUSIF) yürütücülüğünde devam eden Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı projesi kapsamında düzenlenen konferansa dokuzu yabancı olmak üzere 46 konuşmacı, 200’ün üzerinde katılımcı dahil oldu. İki gün boyunca 12 farklı oturumda ekosistem gelişimi, savunuculuk, kapasite geliştirme ve iş birliği kurma gibi sosyal girişimcilik alanının olmazsa olmaz konularında bilgi alışverişinin gerçekleştirildiği toplantıda konuşmacılar ve katılımcılar ortak deneyim paylaşımında bulundular.

Katılımın kontenjanla sınırlı olduğu konferansta European Venture Philanthropy Association’nın (EVPA) Almanya, Avusturya, İsviçre Bölgesi Müdürü ve kamu özel sektör inisiyatifi lideri Anja Koenig ile Asian Venture Philanthropy Association’ın Avrupa Direktörü Kurt Peleman, “Etki Yatırımı Ekosistemi Nasıl Gelişir”; Çevre Bilimci ve Ashoka Senior Fellow’u Dr. Uygar Özesmi, “Sosyal Girişimlerden Satın Alma”; Social Value UK ve Social Value International’ın CEO’su Ben Carpenter, “Sosyal Etki Yönetiminde Yeni Trendler: Dünya Nereye Gidiyor?”; E-Bursum’un kurucusu Bilgisayar Mühendisi Mesut Keskin, “Kamu ve Özel Sektör ile İş Birliği Geliştirenler”; Açık Açık Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve İ.B.B. Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur ise “Sosyal Girişimciliğin Desteklenmesinde Kamunun Rolü” konulu birer konuşma yaptı.