Koç Üniversitesi Kariyer Gelişim Merkezi’nin 16-17 Ekim’de Expertera ve 4C1H ortak oluşumu Future of Work Türkiye (FOW.Connect) ile iş birliği içinde düzenlediği Future Skills Fest, geleceğin meslekleri ve yetkinliklerine odaklandı.

Pek çok yeni terim ve disiplinlerarası projenin sesi olan ve geleceğin yetkinliklerine yaşadığımız dönüşümün perspektifinden ışık tutmaya çalışan Future Skills Fest’te akademisyenlerden ve uzman profesyonellerden oluşan 31 panelist yer aldı. 18 oturum, bir konser ve bir film gösterimi gerçekleştirilen etkinlikte; 70 üniversite, 10 lise ve iş kurumlarından 1.000’in üzerinde katılımcıya ulaşıldı. Oturum konuları, festivalin bölümlerini oluşturan “Keşfet-Tasarla-Geliştir-Transfer Et” akışı kapsamında birbirini bağlantılı olarak takip etti. Koç Üniversitesi Kariyer Gelişim Merkezi’nin kurguladığı E.D.I.T. (Explore, Design, Improve, Transfer) modeline dayanan akış, “Kariyerini Biçimle/Düzenle!” (“Edit Your

Career!”) mottosuyla geleceğin yetkinliklerini geliştirme süreci vurgulanmış oldu.

Akışın “Geliştir” bölümünde “Kurumlar İnsanı Geleceğe Nasıl Hazırlıyor? İnsan Odaklı Yaklaşım” başlığında Koç Üniversitesi Kariyer Gelişim Merkezi Direktörü Tuna Dağlı bilgi ve tecrübelerini paylaştı.