Anadolu Bursiyerleri Programı’na yapılan başvuruların değerlendirmesinde adayların üniversite giriş sınavında elde ettikleri başarı, lise hayatında katıldıkları sosyal faaliyetler, öğretmenlerinden aldıkları referanslar, yazdıkları kompozisyonlar, ailelerinin maddi gelir düzeyi ve bulundukları bölgenin sosyo-ekonomik durumu gibi pek çok faktör titizlikle incelenir.

Başvuru formu internet sayfası üzerinden doldurulmalı ve ilgili belgeler, başvuru formundaki ilgili alana ilan edilen son başvuru tarihine kadar eksiksiz bir şekilde yüklenmelidir. Son başvuru tarihi ve başvuru takvimi hakkında detaylı bilgiler Anadolu Bursiyerleri Programı’nın internet sayfasından ilan edilmektedir. Tarihlerde herhangi bir güncelleme olması durumunda duyurular internet sitesi ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden yapılacaktır.

2024 yılı için son başvuru tarihi 14 Haziran 2024’tür.

Tüm adaylar, YKS sonuçları açıklandıktan sonraki 12 saat içinde, sınav sonuçlarını internet başvurusu üzerinden sisteme girmeli ve sınav sonuç belgesinin sisteme yüklemelidirler. Aday öğrencilerin gönderdiği dosyalar gizli tutularak Koç Üniversitesi tarafından oluşturulan komisyon tarafından ön elemeye tabi tutulur.

Ön elemeyi geçen adaylar,  Anadolu Bursiyerleri Programı değerlendirme sürecinin ikinci aşaması olan ve online gerçekleşecek olan mülakatlara davet edilirler. Mülâkat sonucunda burs programından faydalanmaya hak kazanan adaylar, destekleyici şahıs veya kurumun bursiyeri olarak üniversitemize katılırlar.

Programa yapılan başvurularla ilgili iletişim, e-posta üzerinden yürütüldüğünden tüm adaylar güncel bir e-posta adresine sahip olmaları ve başvuru formuna bu adresi girmeleri gerekmektedir.