Ülkemizin dört bir yanında potansiyeli yüksek ancak ekonomik imkânları kısıtlı gençlerin nitelikli eğitim olanaklarıyla buluşmalarını, Koç Üniversitesi’nde kendilerini daha çok geliştirme fırsatı edinmelerini ve nihayetinde Türkiye’ye ve dünyaya katkıda bulunacak donanımla üniversiteden mezun olmalarını sağlamak amacıyla oluşturduğumuz Anadolu Bursiyerleri Programı’nın 10. yılını kutluyoruz.

2011 yılında 6 kurumsal bağışçımızın katkılarıyla 14 öğrenciye destek vererek başlayan programdan yararlanan bursiyerlerimizin sayısı bugün 982’ye ulaştı. 300’e yakın bağışçı kurum ve 1500’den fazla şahsi bağışçının destekleriyle her geçen yıl büyüyen Anadolu Bursiyerleri Programı, geniş bir paydaş kitlesini bir araya getirerek her yıl büyürken, programa duyulan ilgi de aynı oranda arttı. Her yıl ülkemizin dört bir köşesinden 6000’in üzerinde başvuru alan program, bugüne kadar 81 ilimizden öğrencilerin hayatına dokundu ve 231 mezun verdi.

Anadolu’nun uzak köşelerine ulaşmamızda ve bu ışığın ülkemizin dört bir yanında parlamasında, programımıza destek veren tüm paydaşlarımıza sonsuz teşekkür ederiz.

Projemizin kuruluşundan bugüne geçtiği yolları ve ulaştığı noktayı hazırladığımız film ve kitapla sizlerle paylaşmak istedik.

Anadolu Bursiyerleri Programı’nın daha çok gence ulaşacağı nice 10 yılları birlikte kutlamak dileği ile…