Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı, fiziksel mesafeyi koruduğumuz pandemi günlerinde, çevrimiçi düzenlenen TSGA Perşembe Buluşmaları’yla aktivitelerine devam ediyor.

Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı sosyal izolasyon döneminde, üyelerinin ve takipçilerinin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda yine hep birlikte öğrenmeye ve paylaşım içinde olmaya devam edilmesini sağlayacak webinar yayınlarına devam ediyor. Her Perşembe “TSGA Perşembe Buluşmaları” adı altında, Zoom üzerinden yapılan etkinliklerde sosyal girişimcilik alanında çalışan ya da bu alana ilgi duyan tüm kurum ve kişilerin ihtiyaçlarına hitap eden etkinlikler düzenleniyor. Konusunda uzman kişilerin sunumlarıyla gerçekleştirilen etkinliklerde şimdiye kadar sosyal girişimciler için sosyal etki yönetimi, ekosistem yaklaşımı, sosyal girişimciler için AB fırsatları ve sosyal fayda için veri bilimi gibi konularda webinarlar gerçekleştirildi.

Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu, yürütücü ortağı olduğu Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı projesi çerçevesinde elindeki kaynakları, daha fazla etki yaratmak üzere paylaşıma açıyor. İletişim ve eğitimin tamamen çevrimiçi araçlarla sürdürüleceği yakın dönem için, sahip olduğu bilgi ve deneyimi geniş kitlelerin erişimine açarak fayda sağlamayı amaç edinmiş kurumları desteklemek istiyor. Bu kapsamnda online görüşme aracı Zoom hesabını, evlerinde kalarak kendinin ve sevdiklerinin sağlığını korumayı gözetenlere erişebilmeleri için başkalarının da kullanımına açıyor.

Sosyal girişimcilik ekosistemi içinde yer alan, sosyal inovasyon alanında çalışan veya bu alana destek veren STKlar, sosyal girişimler, aracı kurumlar, fon sağlayıcı kuruluşlar bu destekten faydalanabilirler. Ayrıca sosyalgirisimcilikagi.org’dan ayrıntılı bilgiyi edinebilir, başvuru formunu doldurabilirler.