Anadolu Bursiyerleri Programı, Ocak ayında başlayıp Haziran sonuna kadar devam eden çevrimiçi başvuru döneminde, 81 ilden toplam 6.032 başvuru aldı; programa 2020-2021 akademik senesi için 176 öğrenci kabul edildi.

Haziran ve Temmuz ayları boyunca yapılan çok parametreli başvuru değerlendirme sürecini takiben ön elemeyi geçen 3.000 başvurunun arasından seçilen 354 aday, Ağustos ayındaki Tanıtım-Tercih döneminde internet ortamında birebir mülakatlara tabi tutularak değerlendirildi.  Aday bursiyerler, bu süreçte fakülte derslerini internet ortamında izleyerek ilgilendikleri bölümler hakkında daha fazla bilgi sahibi olma fırsatı elde ettiler. Değerlendirmelerin sonucunda 57 farklı ilden 176 öğrenci yeni girişli Koç Üniversitesi Anadolu Bursiyeri olarak belirlendi. Bu rakam, bu yıla kadar bir sene içerisinde Anadolu Bursiyeri olarak Koç Üniversitesi’ne kabul edilen en yüksek öğrenci sayısı oldu.

Kabul edilen öğrencilerin tercih ettikleri bölümler arasında ilk sırada Bilgisayar Mühendisliği yer alırken, bunu Hukuk, Endüstri Mühendisliği ve Tıp takip etti. Lisans eğitimlerine Mühendislik Fakültesi, Tıp Fakültesi, Fen Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde başlayacak olan yeni öğrencilerle birlikte, Koç Üniversitesi’nde eğitim gören Anadolu Bursiyerlerinin toplam sayısı 782, kendilerini destekleyen kurumsal bağışçıların toplamı ise 278’e ulaştı.