Koç Üniversitesi İlk Yardım Eğitim Merkezi (KUİYEM), sosyal sorumluluk bilinci yüksek, ilk yardım bilgisine sahip ve acil durumda ne yapacağını bilen bireyler yetiştiriyor.

Koç Üniversitesi İlk Yardım Eğitim Merkezi (KUİYEM), Koç Topluluğu firmaları başta olmak üzere kurumsal ve bireysel katılımcılara İlk Yardım üzerine 2010 yılından bu yana eğitim veriyor ve seminerler düzenliyor. Topkapı’daki Sağlık Bilimleri Kampüsü’nde faaliyet gösteren KUİYEM, doğru ve bilinçli ilk yardım yapan kurtarıcılar yetiştirme ve topluma hizmet etme misyonu doğrultusunda, ilk yardım bilinci yaratmayı, yaymayı, konu hakkında farkındalık geliştirmeyi, acil durumlarda nelerin yapılması ve yapılmaması gerektiğini ayrıntılı olarak anlatarak, göstererek, uygulatarak yanlış müdahalelerin önüne geçmeyi hedefliyor.

KUİYEM eğitimleri; Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış “İlk Yardım Eğitmeni” sertifikasına sahip, konusunda uzman, sürekli gelişime açık, ekip anlayışıyla hareket eden, ulusal ve uluslararası standartlarda kaliteli eğitim sunma hedefiyle oluşturulan eğitmen kadrosuyla veriliyor.

Eğitimler ve Seminerler

KUİYEM’in sertifikalı eğitimleri arasında Temel İlk Yardım Eğitimi ve Güncelleme İlk Yardım Eğitimi bulunuyor. Merkezin düzenlediği seminerler arasında İlk Yardım Bilgilendirme Seminerleri; Temel İlk Yardım Bilgilendirme Seminerleri ve Çocuklar İçin İlk Yardım Seminerleri yer alıyor. Çocuklara yönelik etkinlikler iki başlıkta düzenleniyor: Çocukta Güvenlik Semineri ve Evde Çocuk Güvenliği, Ev Kazaları ve Korunma Eğitimi.

Çalışma Bakanlığının zorunlu hale getireceği sertifikalı Otomatik Eksternal Defibrilatör (OED) eğitimlerini de vermek üzere hazırlıklarını tamamlamış olan KUİYEM, yönetmelik yayınlandığında Sertifikalı OED Eğitim hizmetini de vermeye başlayacak.

Eğitim talepleri ve konuyla ilgili detaylı bilgi, Koç Üniversitesi İlk Yardım Eğitim Merkezi Mesul Müdürü Hale Bilgiç ile iletişime geçilerek temin edilebilir.