Koç Üniversitesi Kariyer Gelişim Merkezi’nin Gittigidiyor ile hayata geçirdiği “Job Shadowing” programı öğrencileri iş dünyasına hazırlıyor.

“Job Shadowing” programına katılan öğrenciler, profesyonel iş hayatında yer alma ve kurumsal hayatı tecrübe etme şansı yakalıyorlar. Kurumlar ise potansiyel stajyerlerini seçme ve işveren markalarını güçlendirme imkânına sahip oluyorlar.

Koç Üniversitesi İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi ile Fen Fakültesi öğrencilerine yönelik düzenlenen programa katılan Matematik 2. sınıf öğrencisi Özgür Budağa, şirket kültürü konsepti hakkında fikir edindiğini ve alanında başarılı olmuş profesyonellerle tanışma fırsatı yakaladığını anlatıyor. Psikoloji 2. sınıf öğrencisi Büşra Tekeli ise Elektronik Satış bölümünde geçirdiği zamanın daha önce hiç bilgisi olmadığı bu alanda ne gibi çalışmalar yapıldığını anlamaya yardım ettiğini bildiriyor. Kurumsal ortamlarda nasıl davranılacağını da tecrübe ettiğini belirten Tekeli, teknoloji sektöründe faaliyet gösteren Gittigidiyor gibi bir e-ticaret şirketinde bile Psikoloji mezunlarının çalışabileceğini fark ettiğini anlatıyor.