Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü’nün programlarından biri olan Executive MBA Programı, “Financial Times” tarafından hazırlanan ve uluslararası çapta Executive MBA programlarının değerlendirildiği 2019 yılı sıralamasında bir basamak daha yukarı çıkarak 60. sıraya yükseldi. Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü ayrıca, kadın öğretim görevlileri oranının ortalama yüzde 24 olduğu global araştırmada yüzde 53’le geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine ilk sırada yer aldı.
“Financial Times” sıralamasını oluşturan 16 seçim kriteri Koç Üniversitesi Executive MBA (EMBA) Programı mezunlarıyla yapılan anket doğrultusunda maaş, maaş artışı, kariyer ilerlemesi, iş deneyimi ve elde edilen hedeflerle ilgili toplanan verilerden oluşuyor. Aynı araştırmada Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü’nden mezun olan çalışanların maaş artışı yüzde 60 oranında yükselmiş durumda. Stratejik sezgileri yüksek, çeşitli alanlarda deneyim sahibi, global bakış açısına sahip ve dünya çapında bir lider olmak için gerekli bilgi ve analitik yeteneklerle donanmış mezunlar yetiştirdiklerini belirten Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü Akademik Direktörü Prof. Dr. Zeynep Gürhan Canlı şöyle konuştu: “Hem Türkiye’de hem de yakın bölgede EQUIS (European Quality Improvement System) akreditasyonu kazanan ilk ve tek okul olan Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü, EMBA ve MBA programlarıyla da lisansüstü işletme eğitiminin önde gelen otoritesi AMBA (The Association of MBAs) tarafından akredite edilmiştir. Bu programın elde ettiği sıralama hem akademik kalitemizi ortaya koyuyor hem de üniversitemizin ve mezunlarımızın başarılarını gösteriyor.”

Koç Üniversitesi EMBA Programı’nın Türkiye’den ve bulunduğu bölgeden “Financial Times” sıralamalarında yer alan tek program olduğuna dikkat çeken Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü Yönetici Direktörü Nida Bektaş ise, “Koç Üniversitesi EMBA programının dünya çapındaki en iyi ilk 100 program arasında Türkiye’de birinci, dünyada 60’ıncı sırada olmasından memnuniyet duyuyoruz. Mezunlarımızın terfi ve gelir artışı konusundaki başarısını gösteren bu sıralama, Koç Üniversitesi’nin sunduğu eğitimle dünya çapındaki üniversite mezunları arasında fark yaratabildiğini gösteriyor.” dedi.