Koç Mezunlar Tiyatrosu oyuncuları, Nisan ayında Orhan Kemal’in ‘Tersine Dünya’ oyununun iki temsilini sergilediler. Bilet gelirleri, Anadolu Bursiyerleri Mezun Bağış Kampanyası’na aktarıldı.

Koç Mezunlar Tiyatrosu, Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği (KUMED) ve Koç Özel Lisesi Mezunlar Derneği (KÖLMED) tarafından 2015 yılında ortak bir girişim olarak kuruldu. Ekip, daha sonra Koç Üniversitesi mezunlarından Türk sineması ve tiyatrosunun usta ismi Sadri Alışık’ın torunu ve oyuncu Kerem Alışık’ın oğlu Sadri Alışık ile bir araya geldi ve Sadri Alışık Kültür Merkezi (SAKM) ile işbirliği yaparak faaliyetlerine başladı. 2016 yılında Turgut Özakman’ın yazdığı “Bir Şehnaz Oyun” ile perdelerini açan Koç Mezunlar Tiyatrosu oyuncuları, takip eden yıllarda Sam Bobrick’in “Yolcular” adlı oyunu ile Anton Çehov’un “Sevgili Doktor” adlı oyununun farklı bir versiyonu olan “Kadınlar, Erkekler ve Daha Bir Sürü” adlı oyununu sahneledi. Bu sene de Orhan Kemal’in “Tersine Dünya” adlı oyununu sahneye koydular.

Koç Mezunlar Tiyatrosu, Koç Üniversitesi ve Koç Okulu mezunlarına hem kişisel gelişim hem de keyif alabilecekleri güzel bir etkinliğe katılım imkanı sağlıyor. Ayrıca tiyatro ekibine dahil olan mezunlar, Koç Üniversitesi Anadolu Bursiyerleri Programı’na bağış yapmanın yanı sıra oynadıkları oyunların bilet gelirlerinin Anadolu Bursiyerleri Programı’na aktarılmasıyla eğitimde fırsat eşitliğine katkıda bulunuyorlar.