Anadolu Bursiyerleri Programı bağışçı kurumlarından fuarcılık sektörünün öncüsü TÜYAP’ın Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal’a program hakkındaki fikirlerini sorduk. “Anadolu Bursiyerleri Programı, hak eden gençlerimizin geleceğe güvenle bakmalarında en büyük destekçi.” diyen Ünal’ın dileği bağışçı sayısının artması…
Sizin için nitelikli eğitim için fırsat eşitliğine destek vermek ne ifade ediyor?

Çağdaş eğitime verilen her katkı ülkemizin zenginliği olarak geri dönüyor. Bizlerin bunu çoğaltması, daha da etkili kılması gerek. Bu inanç ile hareket eden bir kurumun temsilcisi olarak her fırsatta imkânlarımızı, önderimiz Atatürk’ün izinde laik Cumhuriyetimize, demokrasimize sahip çıkacak, ülkemizi daha ileriye götürecek yeni nesiller yetişmesinde kullanmak ve başarılı gençlere bir mazeret aramaksızın imkânlarımız ölçüsünde fırsat sunmak bizleri mutlu ediyor.

TÜYAP olarak Anadolu Bursiyerleri Programı kapsamında toplam altı öğrenciye burs desteği veriyorsunuz. Ülkemizdeki diğer eğitim kurumlarına ilham kaynağı olan bu programı nasıl değerlendirirsiniz?

Koç Üniversitesi’nin Anadolu Bursiyerleri Programı kendini kanıtlamış, üniversiteye giriş başarısını göstermiş genç insanlarımıza büyük bir fırsat eşitliği sunuyor. Bu çaba, hak eden gençlerimizin geleceğe güvenle bakmalarında en büyük destekçi.

TÜYAP olarak Darüşşafaka mezunu, üniversite yıllarından önce de eğitimlerine destek verdiğimiz başarılı gençlerimizin Anadolu Bursiyerleri Programı içinde de yanlarında olmak, onların geleceğe, yaşama hazırlanmalarında, meslek sahibi olmalarında etkin olabilmek huzur veren bir çaba.

Destek verdiğiniz öğrencilerle karşılıklı ilişkileriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Destek çabamız 2019-2020 yılı içinde de eşit sayıda kız ve erkek öğrenciler için devam edecek. Bu öğrencilerimizle okul yaşamları dışında zaman zaman birlikte olmak, günceli konuşmak, paylaşmak, hüzünlenmek, neşelenmek hayatın doğal akışı içinde devam ediyor. Birbirimize daha da yakınlaştırıyor; tüm destekçilere öneriyorum.

Bu yolda bizimle birlikte yürüyen diğer Anadolu Bursiyerleri Programı kurumsal destekçilerine vermek istediğiniz bir mesaj var mı?

Hepimizin, özellikle kendini ifade edebilmiş, toplumda bir yer edinebilmiş kişi ve kurumların benzer destekleri çoğaltması toplumsal hedefimiz olmalı. Anadolu Bursiyerleri Programı’nın destekçileri biliyorum ki benzer düşünceleri paylaştığımız dostlar. Dileğim sayımızın artması…