Koç Üniversitesi, 8 Eylül 2019’da düzenlenen geleneksel “Homecoming” etkinliğinde 1.000’e yakın mezununu bir araya getirdi. Büyük bir şenlik ortamında geçen etkinliğe üniversite öğrencileri ve çalışanları da katıldı.
Saat 16.00’da başlayan etkinlikte Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan, katılımcılara Öğrenci Meydanı’nda bu güne özel olarak kurulan sahnede yaptığı açılış konuşmasıyla “hoş geldiniz” dedi. Etkinlik boyunca misafirler, mezun stantlarına ve yeme-içme kiosklarına uğrayıp, yetişkinler ve çocuklar için organize edilen atölyelere katıldılar. Çocuklar için hazırlanan Lego Yaratıcılık Atölyesi ve hem çocuklar hem de yetişkinlere yönelik Uçurtma Atölyesi en çok rağbet gören etkinlikler arasındaydı. Ayrıca birçok katılımcı fotoğraf standında eğlenceli hatıra fotoğrafı çektirdi. Homecoming etkinliği, 14 Koç Üniversitesi mezununun sponsorluğunda gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz yıl üniversitenin 25. yılına özel olarak başlatılan “Zaman Kapsülü” geleneği bu yıl da mezunların ilgi odağıydı. 2019 mezunları, zaman kapsüllerinin içlerine Koç Üniversitesi’nde geçirdikleri güzel zamanları simgeleyen objeleri koyarak Öğrenci Meydanı’ndaki Mezun Yolu’na yerleştirdiler. Bu gelenek, mezunların kampüs hatıralarını ölümsüzleştirerek her mezun sınıfın Homecoming’de kendi Zaman Kapsülü’nü kampüse miras bırakmasıyla devam ediyor. Koç Üniversitesi öğrencileri ise Mezun Yolu’nda yürürken geçmiş ve geleceğin buluşmasını hissediyor ve bu geleneğin bir parçası olacakları günü bekliyorlar. “Zaman Kapsülü” töreninin ardından başlayan DJ performansını takiben genç sanatçı Deniz Sipahi, keyifli bir konser ile katılımcılara unutulmaz bir kapanış yaşattı.