Anadolu Bursiyerleri Programı’na, dünyanın en saygın eğitim birliklerinden The Council for Advancement and Support of Education (CASE) tarafından “Kaynak Yaratma Programları” kategorisinde Gümüş Ödül takdim edildi. Koç Üniversitesi, Türkiye’den ödüle layık görülen tek kurum oldu.
CASE ödül programı kapsamında, 20 ülkeden 611 kurumun 2.856 uluslararası projesi 100 farklı kategoride değerlendirdi. Temmuz 2019’da açıklanan sonuçlara göre Anadolu Bursiyerleri Programı’nın “Kaynak Yaratma Programları” kategorisinde kazandığı ödül, Ağustos ayının sonunda İngiltere’nin Birmingham kentinde gerçekleştirilen üç günlük konferansta CASE Başkanı Sue Cunningham ve CASE Avrupa Direktörü Bruce Bernstein tarafından takdim edildi. Ödül törenine Koç Üniversitesi Kurumsal İlişkiler ve Kaynak Geliştirme Direktörü Zeynep Başak Çivi ile Koç Üniversitesi Kurumsal İlişkiler ve Kaynak Geliştirme Yöneticisi Berna Simavi katıldı.

Hem akademik hem de ihtiyaca dayalı burs sağlayarak bu konuda Türkiye’de bir ilke imza atan Anadolu Bursiyerleri Programı, özel sektörde faaliyet gösteren çok sayıda şirketin yanı sıra, hayırseverler ve Koç Üniversitesi mezunları tarafından destekleniyor. 2011’den bu yana Anadolu Bursiyerleri Programı kapsamında 606 başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrenci Koç Üniversitesi’nde burslu eğitim görme imkânı buldu. Kurumsal bağışçı sayısının 250’yi, şahsi bağışçı sayısının ise 1.000’i aştığı 2019-2020 eğitim döneminde 107 yeni bursiyer programa dahil edildi.