Koç Üniversitesi Kariyer Gelişim Merkezi, pandemi tedbirleri kapsamında danışmanlık hizmetlerini ve faaliyetlerini çevrimiçi olarak gerçekleştirerek kesintiye uğratmıyor.

Kariyer Gelişim Merkezi ilk olarak Koç Üniversitesi öğrenci ve mezunlarının, kariyer yolculuklarında hedeflerine odaklanmalarına destek olmak adına Kariyer Danışmanlığı hizmetini çevrimiçi olarak sağlamaya devam etti. Bu süreçte çevrimiçi kariyer danışmanlığından 96 öğrenci yararlandı.

Merkez, öğrenci ve mezunları şirket temsilcileriyle buluşturduğu etkinlikleri de pandemi sürecinde çevrimiçi olarak gerçekleştirdi. “Careers in Communication & Media”, “Careers in Nursing”, “Career Readiness Seminars” ve “Online Study Abroad Seminars” etkinliklerinde birçok öğrenci ve mezun farklı şirket temsilcileriyle buluştu. Careers in Communication & Media kapsamında; Arçelik Global, Borusan Mannesman, Doğuş Teknoloji ve WordPress Okulu; Career Readiness Seminars kapsamında; Armut, Kariyer.net ve LinkedIn; Careers in Nursing kapsamında; Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi, Türkiye Hemşireler Derneği ve Sanovel İlaç; Online Study Abroad Seminars kapsamında ise; CFA Society İstanbul, Compas Consultancy, DAAD, IDP ve Poland Study öğrenci ve mezunları bilgilendirip sorularını yanıtladılar.

Düzenlenen diğer etkinlikler aracılığıyla, Koç Üniversitesi öğrenci ve mezunlarının çeşitli sektörlerdeki staj ve iş fırsatları, pandemi dönemi ve sonrasında “yeni normale” adaptasyon, bu dönemde iş arama stratejileri hakkında bilgilendirme ve paylaşımlar yapıldı. Koç Üniversitesi Mezunlarla İlişkiler Ofisi iş birliğiyle düzenlenen, medya ve sağlık alanlarında çalışan mezunlarımızı bir araya getiren “Mezun Paneli” bu dönemde de devam etti.