Mart ayının başında düzenlenen keyifli bir aktivite ile Koç Üniversitesi Anadolu Bursiyerleri, Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM) öğrencileri ile bir araya geldiler, birlikte dans ettiler.

Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Ayfer Aydın ve Prof. Dr. Ayşe Ferda Ocakcı’nın geliştirdiği EÇADEM, Sarıyer Belediyesi’nin proje ortaklığı ve İstanbul Kalkınma Ajansının (İSTKA) finansal desteği ile 2014 yılında hayata geçirildi. Engelli çocuklara, annelerine ve kardeşlerine ücretsiz bakım ve danışmanlık hizmeti vererek aile bütünlüğünün korunmasına katkı sağlamayı ve yaşam kalitesinin yükseltilmesine destek olmayı hedefleyen EÇADEM’in ilk yıldan sonraki sürdürülebilirliği, Koç Üniversitesi ile Sarıyer Belediyesi arasında düzenlenen bir protokol ile sağlandı.

Koç Üniversitesi Dans Kulübü üyelerinden Anadolu Bursiyerleri Murat Hoşgör, Simge Kavtelek ve Murat Çetinkaya’nın hayata geçirdiği iki saatlik dans atölyesi, 7 Mart’ta EÇADEM’de gerçekleştirildi. 20 civarı EÇADEM öğrencisi, merkezin psikolog kadrosu eşliğinde Latin dansları ile tanıştılar. Öğrencilerin keyifle katılım gösterdiği atölye, fiziksel aktivitenin bireylerin zihinsel ve bedensel gelişimi için önemini vurguladı.

Her ay bir sosyal sorumluluk etkinliği gerçekleştiren Koç Üniversitesi Anadolu Bursiyerleri bugüne kadar yaşlı bakım evleri, çocuk bakım evleri ve evsiz bireylere destek amacı ile kurulmuş derneklerle ortak projeler yaptılar.