23 Ocak’ta gerçekleştirilen Koç Üniversitesi’nde 24 Saat Programı’na Türkiye’nin farklı illerinden katılan 25 lise son sınıf öğrencisi, Rumelifeneri Kampüsü’nde bir gün geçirerek Anadolu Bursiyerleri Programı hakkında bilgi edinip, üniversite hayatını deneyimleme fırsatı buldular.

Ağrı, Artvin, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Hakkari, Kilis, Mardin, Muş ve Şırnak ve Tunceli illerinden gelen öğrenciler, rehber öğretmenleri tarafından kendi okullarının en başarılı öğrencileri arasından seçildiler ve Koç Üniversitesi’nin davetlisi olarak programa katıldılar. Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü’ne 22 Ocak’ta giriş yapan öğrenciler, programa Kurucular Salonu’nda Rektör Prof. Dr. Umran İnan’ın açılış konuşmasına katılarak başladılar. Rektör İnan’ın konuşmasını takiben Koç Üniversitesi Kurumsal İlişkiler ve Kaynak Geliştirme Direktörü Zeynep Başak Çivi, ardından Bursiyer İlişkileri Yöneticisi Aslı Yantra ve Koç Üniversitesi Kurumsal İlişkiler ve Kaynak Geliştirme Yöneticisi Berna Simavi, katılımcılara Anadolu Bursiyerleri Programı hakkında detaylı bilgi verdiler, öğrenci adaylarının sorularını yanıtladılar.

Kurucular Salonu’ndaki sunumların ardından öğrenciler, farklı disiplinleri tanıyabilmeleri için birer saatlik derslere girdiler. Dersler sırasıyla, Hukuk Fakültesi’nden Doktor Öğretim Üyesi Murat Önok, Mühendislik Fakültesi’nden Doktor Öğretim Üyesi Barış Akgün ve Tıp Fakültesi’nden Dr. Hale Yapıcı Eser tarafından verildi. Derslerin bitiminde gerçekleştirilen “Fakülte Buluşması” seansında katılımcılar, ilgilendikleri fakültenin dekanı ile buluşup fakültede verilen eğitimle alakalı daha detaylı bilgi aldılar. Son olarak “Üniversite Yaşamı” konulu seansta mentor Anadolu Bursiyerleri, ziyaretçi öğrencilerle üniversitedeki genel yaşam, sosyal faaliyetler ve öğrenci kulüpleri üzerine bilgi paylaştılar. Akşam yemeğinden sonra sosyal faaliyet olarak mentor Anadolu Bursiyerleri ile kaynaştırma oyunları oynayan ziyaretçi öğrenciler, 24 Ocak günü şehirlerine geri döndüler.