Anadolu Bursiyerleri Programı, eğitim geliştirme ve destekleme kuruluşu olarak dünyanın en saygın eğitim birliklerinden biri olan The Council for Advancement and Support of Education (CASE) tarafından Gümüş Ödül’e layık görüldü. Bugün 500’ü aşkın öğrenciye ulaşarak 250’yi aşkın kurumsal bağışçı ve 1.000’den fazla şahsi bağışçı tarafından desteklenen Anadolu Bursiyerleri Programı’nın “Kaynak Yaratma Programları” kategorisinde aldığı ödül, Ağustos ayının sonunda İngiltere’nin Birmingham kentinde gerçekleştirilecek törende verilecek.

Koç Üniversitesi, 20 ülkeden 611 kuruluşun 2.856 uluslararası projesinin 100 farklı kategoride değerlendirildiği ödül programında Türkiye’den ödüle layık görülen tek kurum oldu. Koç Üniversitesi, Anadolu Bursiyerleri Programı’yla kazandığı ödüllere böylece bir yenisini daha ekledi. Program, bu yıl Times Higher Education tarafından dünya çapında en iyi uygulamaların ödüllendirildiği yarışmada da finalist olmuştu. 2018’de ise Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine katkısından dolayı ödül almış, 2015’te yine CASE tarafından Altın Ödül’e layık görülmüştü.

Türkiye’de hem akademik hem de ihtiyaca dayalı burs sağlayarak bu konuda bir ilke imza atan Anadolu Bursiyerleri Programı, özel sektörde faaliyet gösteren çok sayıda şirketin yanı sıra, hayırseverler ve Koç Üniversitesi mezunları tarafından da destekleniyor. 2011’den bu yana Anadolu Bursiyerleri Programı kapsamında 500’ü aşkın başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrenci Koç Üniversitesi’nde burslu eğitim görme imkânı buldu. Kurumsal bağışçı sayısının 250’yi, şahsi bağışçı sayısı ise 1.000’i aştığı 2019-2020 eğitim döneminde 100’e yakın yeni bursiyer daha programa dahil edilecek.