Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan’ın ev sahipliğinde Rahmi M. Koç Müzesi’nde iki ayrı tarihte düzenlenen Anadolu Bursiyerleri Programı Geleneksel Teşekkür Gecesi’ne bağışçılar ve bursiyerlerinden oluşan toplam 800 davetli katıldı.

2019 girişli Anadolu Bursiyeri Tuğrul Berk Çınar’ın sunduğu etkinlik, Anadolu Bursiyerleri öğrencilerinin hikayelerinin yer aldığı film gösterimiyle başladı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Umran İnan, programın eğitimde fırsat eşitliğini yaygınlaştırma misyonunu taşıdığını ve iş dünyasının farklı sektörlerini Türkiye’nin 81 ilinden gelen parlak gençlerle ortak bir paydada buluşturduğunu belirtti. İnan, bu vizyonun geleceğin güvencesi olan gençlerin Türkiye’ye ve dünyaya faydalı bireyler olarak yetişmesine olağanüstü katkı sağladığının altını çizdi. Etkinlikte Anadolu Bursiyerlerinden Doğukan Kılıç, Gafur Tavlar, Selin Kolsuz, Şeymanur Hanım Taştan ve Lokman Kaya’nın seslendirdikleri çeşitli yörelerden türküler geceye renk katarken, bağışçılar bu programın önemini vurgulayan konuşmalar yaptılar.

Anadolu Bursiyerleri Programı, Koç Üniversitesi’nin ülke genelinde başarılı ve ihtiyaç sahibi gençleri üstün eğitim imkânlarıyla buluşturma hedefiyle hayata geçirdiği 2011 yılından bu yana çok yol katetti. Yedi bağışçı kurumun 14 öğrenciye verdiği destekle başlayan proje, aradan geçen dokuz yılda adeta bir eğitim seferberliğine dönüştü. 1.000’in üzerinde Koç Üniversitesi mezununun da büyük destek verdiği programa bu yıl, Koç Üniversitesi mezunlarının bursiyeri olarak iki yeni öğrenci katıldı. Program kapsamında bugün bağışçı kurumların sayısı 250’yi aşarken, Anadolu Bursiyerlerinin sayısı ise 606 kişiye ulaştı.