Değerli Paydaşlarımız,

Anadolu Bursiyerleri Programı’na verdiğiniz destek, bursiyerlerimizin kazanımlarını toplumsal faydaya dönüştürürken Koç Üniversitesi’nin bilime sunduğu katkıları daha da artırıyor. Bundan böyle her üç ayda bir Anadolu Bursiyerleri’nin başarılarını ve Koç Üniversitesi’nden gelişmeleri içeren bültenimizde desteğinizin yansımalarını sizlerle paylaşacağız.

Bültenimizin bu ilk sayısında sizlere ulaşmanın mutluluğunu yaşarken, kurucumuz merhum Vehbi Koç’un da belirttiği gibi, “Ne kadar çok kaliteli insan yetiştirebilirsek, memlekete o nispette hizmet etmiş olacağız.” inancıyla üniversitemizin varlığını her geçen gün daha ileriyi hedefleyerek sürdürdüğümüzü bildirmek isterim.

2017 yılında da birçok alanda başarılara imza atan üniversitemiz, ülkemizin güzide bir eğitim kurumu olarak bilime ve toplumumuzun gelişimine katkıda bulunmaya devam ediyor. Eğitimde ve bilimsel araştırmada mükemmelliği hedef alarak alanında uzman öğretim üyelerini, ülkemizin en parlak öğrencileriyle buluştururken onlara en üretken, en yaratıcı ve en başarılı olabilecekleri eğitim ortamını sağlıyor.

376 bursiyerle yolculuğumuza devam ediyoruz

Özellikle kaliteli eğitime erişimde fırsat eşitliği sağlayan ve siz değerli bağışçılarımızın katkılarıyla her geçen yıl daha çok öğrenciye ulaşan Anadolu Bursiyerleri Programı’nın yaygınlaşarak gelişmesinden gurur duyuyoruz. 2017 yılında aramıza katılan 34 yeni kurumsal ve şahsi bağışçının da katkılarıyla 87 ihtiyaç sahibi ve başarılı gence daha üniversitemizde eğitim alma fırsatı yaratmış olduk.  Böylelikle 2011’de 14 öğrenciyle başladığımız programımızdan bugüne kadar yararlanan bursiyer sayısı 376’ya ulaştı.

2018 hedefimiz 120 yeni bursiyer

2018 yılında, üniversitemizin 25’inci yıldönümünü kutlarken ülkemizin dört bir köşesinden 120 yeni bursiyeri daha hayalleriyle buluşturmayı hedefliyoruz. 376 öğrenci için kaynak geliştirmenin altı yıl aldığını göz önünde bulundurarak yılda 120’den fazla yeni öğrenci yetiştirmek oldukça iddialı gözükse de siz bağışçılarımızın, gelecekte işbirliği yapmayı umduğumuz kurumların, mezunlarımızın ve yardımsever kişilerin destekleriyle hedefimize ulaşabileceğimize inanıyoruz.

Bu vesileyle 2018 yılının sizlere sağlık,  mutluluk ve başarı getirmesini diliyor, sağladığınız cömert katkılarla ülkemizin parlak gençlerinin hak ettikleri eğitim imkânlarıyla buluşmasına vesile olduğunuz için sizlere bir kez daha en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Umran S. İnan

Rektör