Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi 14 Mart Tıp Bayramı’nda gerçekleştirdiği ‘Beyaz Önlük Giyme Töreni’yle 10. yaşını kutladı. Beyaz önlük giyen 47 öğrenci arasında 2018 girişli 11 Anadolu Bursiyeri vardı.

Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Dilege’nin katılımıyla Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü’nde gerçekleştirilen törenin konuk konuşmacısı British Columbia Üniversitesi’nden Prof. Dr. Victor Gomel’di.

Beyaz önlük giyen Tıp Fakültesi öğrencileri arasında Ali H. Üstay Bursiyeri Alihan Dursun, Kale Grubu Bursiyeri Aysu Çakar, Ateş İnşaat Bursiyeri Cennet Kocu, QNB Finansbank Bursiyeri Efe Can Doğanalp, Amerikan Hastanesi Bursiyerleri Halil Eren Erdem, İbrahim Temtek, İrem Çalık, Mehtap Manay, Metin Küçükişcan, Rohat Esmer ve Selçuk Ergin de yer aldı.

Rektör Prof. Dr. Umran İnan’ın konuşmasında vurguladığı gibi, Koç Üniversitesi Türkiye’de hem bünyesinde tıp fakültesi olan hem kendine ait bir araştırma hastanesi bulunan hem de diğer tüm fakülteleri belirli bir standardın üzerinde olan tek üniversite olarak konumlanıyor. Koç Üniversitesi Hastanesi, Tıp Fakültesi’nin araştırma, uygulama ve eğitim hastanesi olarak, Eylül 2014’te faaliyete geçti. Bugüne kadar Türkiye’de alınan en yüksek devlet fonu ile desteklenen Koç Üniversitesi Translasyonel Tıp Araştırma Merkezi KUTTAM da 2019 yılı içinde çalışmalarına başladı.