Anadolu’nun farklı orta öğrenim kurumlarından gelen rehber öğretmenler, Koç Üniversitesi’ne gerçekleştirdikleri iki günlük ziyaret kapsamında üniversiteyi öğretim görevlilerinden dinleme fırsatı buldular.

Ağrı, Kars, Hakkari, Bitlis, Tunceli, Siirt, Bayburt, Kilis, Van gibi 23 farklı ilden gelen rehber öğretmenler, 19 ve 20 Haziran tarihlerinde yurtlarda konaklayarak Koç Üniversitesi’nde kampüs hayatını deneyimleme şansına da sahip oldular.

Rehber öğretmenler, “Potansiyeli Performansa Çeviren İyi Örnekler”, “Lisedeki Akademik Başarı Üniversitede Nasıl Devam Ettirilir?”, “Toplumsal Cinsiyet Normlarının Kariyer Seçimlerine Etkisi” ve “Koçluk Araçlarını Kullanarak Performansı Potansiyele Çevirmek” başlıklarını içeren “Liseden Üniversiteye Geçiş Süreci: Potansiyeli Performansa Çevirmek ” konulu seminere katıldılar. Rehber öğretmen ziyaret programı, gençlerin öğrencilik hayatlarının en önemli dönüm noktalarından biri olan liseden üniversiteye geçiş sürecine destek vermek ve bu süreci en iyi şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla düzenleniyor.