Koç Üniversitesi Kariyer Gelişim Merkezi, pandemiye rağmen Bahar ve Yaz dönemlerinde de yurtiçi ve yurtdışı sanal kariyer fuarlarına katılarak, kariyer fırsatları ile ilgili çevrimiçi etkinlikler düzenleyerek öğrenci ve mezunlara hizmet vermeye devam etti.

Koç Üniversitesi Kariyer Gelişim Merkezi pandemi sebebiyle değişen şartlara rağmen hem bahar hem de yaz döneminde çalışmalarını sürdürmeye devam etti, kariyer danışmanlığı hizmetini çevrimiçi olarak sağlamanın yanı sıra, yurtiçi ve yurtdışı sanal kariyer fuarlarına da katılarak Koç Üniversitesi öğrenci ve mezunlarına kariyer yolculuklarında çeşitli alternatifler sundu. Pandemi döneminde sosyal medya mecralarına da ağırlık vererek etkinliğini artırdı.

Kariyer Gelişim Merkezi, Türkiye’de anbean.co platformunun Sanal Kariyer Fuarı’na ve toptalent.co platformunun Dijital Kariyer Fuarı’na ortak olarak birçok öğrenci ve mezununun bu etkinliklerden yararlanmasını sağladı. 10 Nisan’da gerçekleşen Dijital Kariyer Fuarı’na 198, 14 Nisan’da gerçekleşen Sanal Kariyer Fuarı’na ise 40 Koç Üniversitesi öğrenci ve mezunu katıldı. Uluslararası boyutta ise; 5 Mayıs ve 5 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Highered EFMD Virtual Career Fairs’e dünyanın önde gelen üniversiteleriyle katıldı. Böylece Koç Üniversitesi öğrenci ve mezunlarının bu çevrimiçi fuarda birçok farklı sektörden firmayla buluşmasını sağladı. Highered EFMD Virtual Career Fairs’e Koç Üniversitesi’nden 163 katılımcı katıldı, 1.162 stand ziyareti gerçekleşti ve 361 başvuru yapıldı.

Bu süreçte öne çıkan diğer etkinlikler arasında ACE Trading Academy ile gerçekleştirilen “ACE Trading Academy’de Yaşam ve Kariyer Fırsatları” çevrimiçi söyleşi, Twin ile çevrimiçi olarak düzenlenen “Yeni Nesil Eğitim Teknolojileri ve Uzun Dönem Staj İmkânı” semineri yer alıyor. Bu iki etkinliğe de çok sayıda öğrenci katılım gösterdi.

Instagram: @ku_career

LinkedIn: Koç University Career Development Center