Koç Üniversitesi Kariyer Gelişim Merkezi’nin düzenlediği “Job Shadowing” programı, öğrencilere tecrübe ederek öğrenme fırsatı sunmaya devam ediyor. Programın ikincisi HILTI ile 12 Ekim’de gerçekleştirildi.

Koç Üniversitesi’nin özellikle birinci ve ikinci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlediği ve tecrübe ederek öğrenme fırsatı sunan “Job Shadowing” programına katılan İşletme Bölümü öğrencisi Ecem Emur, inşaat endüstrisinde faaliyet gösteren lider firmalardan HILTI’nin Satış departmanını deneyimlediğini, şirket hakkındaki tüm sorularına yanıt bulduğunu ve bu programın büyük faydasını gördüğünü anlatıyor. Diğer İşletme Bölümü öğrencisi Gamze Bildirici ise HILTI Ürün Müdürlüğü departmanında ürünlerle ilgili merak ettiklerini öğrenmenin, köklü bir şirketi tanımanın, şirket çalışanlarıyla yoğun bir iş günü geçirmenin ve kurumsal hayata ilk adımı atmanın büyük bir şans olduğunu belirtiyor ve bu programa tekrar katılmaktan mutluluk duyacağını ifade ediyor.

Kariyer Gelişim Merkezi, verimli etkinlikler ve programlar sayesinde işverenler ve öğrenciler arasında bir köprü oluşturuyor. “Job Shadowing” programına katılan öğrenciler, kurumsal hayatı tecrübe etme şansı yakalarken kurumlar da potansiyel stajyerlerini seçme, işveren markalarını tanıtma ve güçlendirme imkanına sahip oluyorlar.

İş ve staj ilanlarınızı Koç Üniversitesi öğrenci ve mezunlarına özel portalda yayınlamak, sunduğunuz fırsatları öğrencilere duyurmak ve etkinliklere katılım sağlamak için Koç Üniversitesi Kariyer Gelişim Merkezi ile career@ku.edu.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.