Koç Üniversitesi, 6 Aralık’ta düzenlenen 10. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi’nde Birleşmiş Milletler’in sürdürülebilirlik hedeflerinden “Eşitsizliklerin Azaltılması” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Yarışma seçici kurulunda CSR Network’un İsveç Executive Direktörü Marianne Bogle, Business in the Community İrlanda’nın CEO’su Tomás Sercovich, CSR Avrupa Yönetim Kurulu Üyesi Mirella Panek-Owsiańska, CSR Ukrayna Yönetici Direktörü Maryna Saprykina ve CSR Türkiye Başkanı Serdar Dinler’in görev aldığı, İstanbul Dedeman Hotel’de gerçekleştirilen 10. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi’nde Birleşmiş Milletler’in sürdürülebilirlik hedeflerinin farklı kategorilerinde ödüller dağıtıldı. Koç Üniversitesi, Anadolu Bursiyerleri Programı ile 10. hedef olan“Eşitsizliklerin Azaltılması” kategorisinde ödüle layık görüldü. 2011 senesinden bu yana eğitimde fırsat eşitliği misyonunu ve vizyonunu destekleyen Anadolu Bursiyerleri Programı sayesinde bugün 500 öğrenci, Koç Üniversitesi’ndeki eğitim imkanlarına sahip olarak hayatlarının olumlu yönde değişmesine ve gelişmesine tanıklık ediyorlar.

Koç Üniversitesi’nin ödülü, Anadolu Bursiyeri Programı temsilcileri Kurumsal İlişkiler ve Geliştirme Direktörü Zeynep Başak Çivi, Kurumsal İlişkiler ve Geliştirme Sorumlusu Aslı Yantra ve Kaynak Geliştirme Danışmanı Berna Simavi’ye takdim edildi.