Anadolu’nun farklı illerinde yaşayan öğrencilerin gönderdiği motivasyon mektuplarına göre seçilen 30 öğrenci, Koç Üniversitesi’nde 24 Saat Programı kapsamında Rumelifeneri Kampüsü’nde ağırlandı.

12. sınıf öğrencilerinin Koç Üniversitesi’nde bir gün geçirmelerine olanak tanıyan “Koç Üniversitesi’nde 24 Saat” Programı’na Anadolu’nun 14 farklı ilinden 30 öğrenci katıldı. 10-11 Nisan tarihlerinde Rumelifeneri Kampüsü’nde gerçekleşen program kapsamında, öğrenciler tercih yapma aşamasında bilinçli karar vermelerini sağlayacak bilgiler edindiler ve örnek derslere girerek hangi bölüme ilgi duyduklarını daha iyi anladılar.  Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan’ın yanı sıra çeşitli alanlarda öğretim üyelerinin de konuşmacı olarak katıldığı seminerler katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Öğrenciler, kampüste geçirdikleri zaman süresince Anadolu Bursiyerleri ile tanışarak program hakkında daha fazla bilgi edindiler.

Yurtlarda konaklayan ve sosyal faaliyetlerle deneyimlerini zenginleştiren öğrenciler kampüsten motivasyonlarını artırmış bir şekilde ayrıldılar.