Bu e-postayı düzgün göremiyorsanız lütfen tıklayınız.
 
 
 
Koç Üniversite Logo
 
 

facebooktwitterlinkedinyoutubeinstagramMart 2022


 

21. VEHBİ KOÇ ÖDÜLÜ’NÜN SAHİBİ
ORDİNARYÜS PROFESÖR İVET BAHAR

Türkiye’nin ilk özel vakfı Vehbi Koç Vakfı’nın her yıl sırasıyla kültür, eğitim ve sağlık alanında verdiği Vehbi Koç Ödülü’nün bu yılki sahibi, öncülük ettiği hesaplamalı moleküler ve sistem biyolojisi çalışmalarıyla, milyonlarca hayatı kurtaran farmakolojik ürünlerin geliştirilmesine zemin hazırlayan Ordinaryüs Profesör İvet Bahar oldu.

Devam için Devamı için

 

ANADOLU BURSİYERLERİ PROGRAMI BAŞLADI 10 YILI GERİDE BIRAKTI

Ülkemizin dört bir yanından potansiyeli yüksek ancak ekonomik imkânları kısıtlı gençleri nitelikli eğitim olanaklarıyla buluşturan Anadolu Bursiyerleri Programı, geride bıraktığı 10 yılı, bu zaman diliminde dalga dalga yayılan etki çemberini belgeleyen bir kitap ve bir film ile kutladı.

Devam için Devamı için

 

KOÇ ÜNİVERSİTESİ’NDEN BİR İLK: GELECEKTE NASIL GÖRECEĞİMİZİ GÖSTEREN AYGIT

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Hakan Ürey ve Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Afsun Şahin, birlikte yürüttükleri “Katarakt Ameliyatları Öncesi Kullanım İçin Holografik Görme Testi Cihazı Geliştirilmesi” projesi için Avrupa İnovasyon Konseyi’nin (EIC) verdiği 2 milyon avroluk “EIC Geçiş” destek fonunu almaya hak kazandılar. Cihaz, hastaların ameliyat sonrası nasıl göreceklerini önceden deneyimlemelerini ve uygun lens seçmelerini sağlamanın yanı sıra, ameliyat kararını da daha rahat almalarına vesile olacak.

Devam için Devamı için

 

“‘ANADOLU BURSİYERLERİ PROGRAMI’NIN İÇİNDE OLMAKTAN
GURUR DUYUYORUM’

Koç Üniversitesi mezunu bağışçılarımızdan Haznedar Durer Refrakterleri’nin CEO’su Salih Erez, Anadolu Bursiyerleri Programı’nın fırsat eşitliği sağlamanın yanı sıra, Anadolu’nun parlak gençlerinin ülkemize katkı sunmalarının önünü açtığını da düşünüyor.

Devam için Devamı için

 

KOÇ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELERİNE ÖDÜLLER

Koç Üniversitesi öğretim üyeleri TÜBİTAK ve TÜBA tarafından verilen ödüllere layık görüldüler.

Devam için Devamı için

 

KOÇ ÜNİVERSİTESİ YÖK TARAFINDAN
'ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİ' OLARAK TANINDI

Koç Üniversitesi Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından “Araştırma Odaklı Misyon Farklılaşması Projesi” kapsamında yapılan değerlendirmeler sonucunda, 2021 yılında ilk kez programa vakıf üniversitelerinin de dahil edilmesiyle “Araştırma Üniversitesi” olarak belirlenen üç vakıf üniversitesinden biri olarak tanındı.

Devam için Devamı için

 

KOÇ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELERİNE İSTKA DESTEĞİ

Koç Üniversitesi akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Elif Nur Fırat Karalar, Prof. Dr. Hilmi Volkan Demir ve Dr. Gonca Ongan, farklı disiplinlerdeki çalışmaları için İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan (İSTKA) toplam 6,1 milyon TL destek almaya hak kazandılar.

Devam için Devamı için

 

‘KOÇ ÜNİVERSİTESİ’NDE SINIRLARIMI AŞTIM VE İÇİMDEKİ POTANSİYELİ KEŞFETTİM’

2017 mezunu Enka Bursiyeri Berfin Nur Osso ile Anadolu Bursiyerliği sayesinde başladığı kendini keşfetme yolculuğundan Finlandiya Akademisi’ndeki akademik kariyerine uzanan keyifli bir sohbet…

Devam için Devamı için

 

KARİYER GELİŞİM MERKEZİ’NDE GÜZ ETKİNLİKLERİ

Koç Üniversitesi Kariyer Gelişim Merkezi, danışmanlık hizmetlerini ve faaliyetlerini çevrim içi olarak gerçekleştirerek 2021 Güz Dönemi’ni de dolu dolu tamamladı.

Devam için Devamı için

 

KUSIF’İN SOSYAL GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ İÇİN REHBER KİTABI YAYIMLANDI

Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu’nun (KUSIF) “Sosyal Girişimciliği Etki Odaklı Düşünmek: Sosyal Girişimcilik Eğitimi İçin Rehber” kitabı, forumun biriktirdiği deneyim ve içgörüleri; bu alandaki yeni akımlar ve farklı üniversitelerde sıkça kullanılan yöntemlerle harmanlayarak ortaya koyuyor.

Devam için Devamı için

 

KOÇ ÜNİVERSİTESİ YÖNETİCİ GELİŞTİRME PROGRAMLARI

 

CIPS SATINALMA SERTİFİKA PROGRAMI (ÇEVRİM İÇİ)

 

İngiliz Satınalma ve Tedarik Enstitüsü (CIPS) ortaklığında gerçekleştirilen Satınalma Sertifika Programı, Mayıs ayında katılımcılarıyla buluşacak.

Devam için Devamı için

 

YÖNETİCİLER İÇİN FİNANS EĞİTİMİ (ÇEVRİM İÇİ)

 

Kendini finansal konularda geliştirmek ve finansal yönetim üzerine yetkinlik kazanmak isteyen yöneticilere yönelik çevrim içi eğitimler, Mayıs ayında düzenlenecek.

Devam için Devamı için

 

TASARIM ODAKLI DÜŞÜNME YÖNETİMİ
SERTİFİKA PROGRAMI (ÇEVRİM İÇİ)

Yaratıcı düşünmeyi teşvik eden, başarısı kanıtlanmış bir teknik olan Tasarım Odaklı Düşünme (Design Thinking) Yönetimi Çevrim İçi Sertifika Programı, Mart ayında düzenleniyor.

Devam için Devamı için

 

 
 
Koç Üniversite Logo
 

Kurumsal İlişkiler ve Kaynak Geliştirme Ofisi

Rumelifeneri Yolu 34450 Sarıyer - İstanbul
Telefon: +90 212 338 10 00
E posta: kurumsal@ku.edu.tr