2011 senesinde yedi bağışçı ve 14 bursiyer ile başlayan ve tam yedi sene sonra 2018’de 220 bağışçı ve 500 bursiyere erişen Anadolu Bursiyerleri Programı sayesinde, ülkemizin en mühim eksiklerinden biri olan eğitimde fırsat eşitliği için çalışarak Cumhuriyetimize olan borcumuzu biraz olsun ödeyebilmek ben ve ekip arkadaşlarım için tarifsiz bir mutluluk ve gurur kaynağı teşkil ediyor.

Coğrafyamızın dört bir yanından, son derece kısıtlı maddi imkanlara sahip ama bir o kadar zeki ve başarılı öğrencilere ulaşabilmek, bu gençlerin hayatlarına sihirli bir değnek ile dokunurmuşçasına önlerinde kocaman kapılar açarak onları güçlü ve emin adımlarla geleceğe taşıyabilmek için bize destek olan değerli bağışçılarımıza misyonumuza olan inançları için müteşekkiriz.

Hayırseverlik kültürü toplumları sosyal, kültürel ve ekonomik bağlamda beslemek, güçlendirmek ve ileriye götürebilmek için elzem bir olgudur. Anadolu Bursiyerleri bağışçılarımız, hem destekledikleri öğrenciye bireysel boyutta hem de ülkemize toplumsal boyutta katkı sağlayıp, Türkiye’nin geleceğine yönelik yatırım yapılmasında önemli rol oynuyorlar.

Anadolu Bursiyerleri Programı ile dünya çapındaki en prestijli üniversiteler ile yarışabilecek düzeyde bir eğitim ortamına adım atan parlak zihinler, mezun olduktan sonra ülkemize tıp, hukuk, mühendislik, iktisat, idari ve sosyal bilimler alanlarında fayda sağlayan, geniş vizyonlu, kültürlü, donanımlı ve sorumluluk sahibi bireyler olma yolunda evriliyorlar. Üniversitedeki eğitim süreçleri boyunca kendilerini birçok alanda geliştirip, üniversitemizin kurucusu merhum Vehbi Koç’un ifade etmiş olduğu gibi, hayata “toplumda parmakla gösterilen kişiler” olarak atılıyorlar.

Koç Üniversitesi’nin 25. yıldönümünü kutladığımız 2018 senesinde bu kıymetli aileye dahil olma fırsatına sahip olmak ve Anadolu Bursiyerleri Programı için sonsuz bir özveri ile çalışmak, toplumsal dengesizliklere karşı duyarlı bir kişinin karşısına çıkabilecek en büyük şans. Bu doğrultuda Anadolu’nun ücra köşelerinde bizleri bekleyen pırıl pırıl gençler için kıymetli bağışçılarımızın desteği ile hep birlikte var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Berna Simavi

Kurumsal İlişkiler ve Kaynak Geliştirme Yöneticisi