Koç Üniversitesi Ailesi

Anadolu’nun parlak gençleri ile genişliyor.

Eğitimde fırsat eşitliği misyonumuza siz de ortak olun!

Yunus Çeven
Samsun - Psikoloji - Koton

Bu büyülü dünyada yer alıp hayallerine bir adım daha yaklaşmak isteyenlere şunu söylemek istiyorum: Her şey çok yakınınızda!

Samsun’un şirin bir sahil kasabası olan Terme’de doğdum. İlkokulu köyümdeki birleştirilmiş sınıflı, ortaokulu Terme’deki taşımalı sistemle eğitim veren bir okulda bitirdim. Liseyi ise kültürel ve sosyal yönden bana birçok katkısı olan bir okulda okudum ve yaptığım TÜBİTAK Projesi’nin ardından Psikoloji Bölümü’nde okumaya karar verdim. Üniversiteye hazırlık sürecinde istediğim dereceyi elde edemesem de Anadolu Bursiyerleri Programı beni biraz olsun rahatlattı. İkinci sınava daha stressiz çalıştım. İçimde büyük bir umudu barındıran bu program sayesinde Koç Üniversitesi’nde mülâkatlara katıldım; kısa bir süre sonra kazandığım haberini aldım. İşte şimdi daha güzel ve kaliteli şeyler yapmak için buradayım!

Koç Üniversitesi’nde aynı anda iki bölümü okuma şansı daha çok çalışmamı sağlıyor. Halk müziğini seven birisi olarak Türk Halk Müziği korosunda olmak ise eğlenceli vakitler geçirmek ve yıl sonunda konser verebilmek için çok büyük bir fırsat. Eğitimimi sanatla birlikte sürdürmek, rahatlamamı sağlıyor. Bağışçımın ve okulumun desteğini her zaman arkamda hissetmek hep daha iyiye yöneltiyor beni. Psikoloji alanında keşfedilmeyi bekleyen yeni bilgileri araştırmak ve onları psikoloji literatürüne eklemek istiyorum. Yapacaklarımla ülkemin adını dünyaya duyurmak ve onurlandırmak yegâne amacım. Dünya standartlarında eğitim almamızı sağlayan Anadolu Bursiyerleri Programı, “Anadolu’dan gelen küçük yüreklerin büyük haykırışları”nı dünyaya duyuruyor.