Bu e-postayı düzgün göremiyorsanız lütfen tıklayınız.
 
 
 
Koç Üniversite Logo
 
 

facebooktwitterlinkedinyoutubeinstagramEylül 2022


 
VEHBİ KOÇ VAKFI’NDAN

İNSANLIĞA ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ

Vehbi Koç Vakfı, Vehbi Koç Ödülü kapsamında zamanın ruhunu okuyan yeni bir ödül kategorisi başlattı. Vehbi Koç Vakfı İnsanlığa Üstün Hizmet Ödülü’nün ilk kazananları, hayatları boyunca yenilikçi bilimsel çalışmalara öncülük eden ve son olarak da hızla geliştirilen aşıyla pandemi sırasında milyonlarca hayatın kurtarılmasına doğrudan katkı sağlayan bilim insanları Prof. Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin oldu.

Devam için Devamı için

 

KOÇ ÜNİVERSİTESİ’NDE 28. MEZUNİYET HEYECANI

Koç Üniversitesi’nin “28. Mezuniyet Töreni” Rumelifeneri Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden Shadi Hamdan’ın okul birincisi olduğu Koç Üniversitesi’nden, lisans ve lisansüstü eğitimini tamamlayan 1.293 öğrenci mezun oldu.

Devam için Devamı için

 

“KOÇ ÜNİVERSİTESİ’NİN EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİNE
ÖNCÜ OLMASI GURUR VERİCİ”

Anadolu Bursiyerleri Programı’na bu sene katılan yeni bağışçılardan Karacasu Tekstil’in Yönetim Kurulu Üyesi Burak Orhan Arifioğlu, 2013 yılı Koç Üniversitesi mezunu. Nitelikli eğitimin yaygınlaştırılmasına büyük önem veren bir aileden gelen Arifioğlu, Koç Üniversitesi’ne olan bağlılığını “Koç Üniversitesi’nde geçen her günün kıymeti bilinmeli.” şeklinde dile getiriyor.

Devam için Devamı için

 

“DAHA ÜÇÜNCÜ YILIMDA KOÇ ÜNİVERSİTESİ’NDE
HAYALLERİMİN HEPSİ GERÇEK OLDU”

Koç Üniversitesi’ndeki eğitimine 2018 yılında Mezun Sınıfları Bağış Kampanyası ile Anadolu Bursiyeri olarak başlayan Aytaç Mercan, aynı zamanda Amerikan Futbolu Türkiye milli takımı oyuncusu. Eskişehir’de okuduğu liseden çıkan ilk Anadolu Bursiyeri olan Aytaç, daha sonraki dönemlerde kendi lisesinden programa başvuran öğrencilere bir nevi öncülük etmiş.

Devam için Devamı için

 

KOÇ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜK OFİSİ BÜLTENLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

“POLİTUS: YAPAY ZEKÂ TEMELLİ VERİ PLATFORMU”NA ERC DESTEĞİ

Koç Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Erdem Yörük, “Politus: Yapay Zekâ Temelli Veri Platformu” adlı projesiyle Avrupa Araştırma Konseyi’nden (ERC) Kavram Kanıtlama desteği almaya hak kazandı. Politus Projesi, sosyal medya ve diğer büyük veri kaynaklarını kullanarak topluma ve siyasete, yani insan davranışına ilişkin, gerçek zamanlı, geriye dönük ve nüfusu istatistiksel olarak temsil edebilen veriler sağlayacak.

Devam için Devamı için

 

MIREKOC PROJESİ’NE 1,4 MİLYON AVROLUK DESTEK

Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi ve Göç Araştırmaları Merkezi (MiReKoc) Direktörü Prof. Dr. Ahmet İçduygu ve ekibi, “Kent ve Göç Çalışmalarını Birbirine Bağlama” projesi için Avrupa Komisyonu’ndan 1,4 milyon avroluk fon desteği aldı. Proje, Koç Üniversitesi’nin yürütücülüğünü yapacağı ikinci Twinning Aksiyonu desteği alan proje olarak da öne çıkıyor.

Devam için Devamı için

 

ADAY ÖĞRENCİLER VE AİLELERİ KOÇ ÜNİVERSİTESİ
TANITIM GÜNLERİNDE

Koç Üniversitesi adayı öğrenciler ve aileleri, 18 Temmuz - 5 Ağustos tarihleri arasında Rumelifeneri Kampüsü’nü ziyaret ederek hem kampüsü gezdiler hem de Koç Üniversitesi’ni yakından tanıma fırsatı elde ettiler.

Devam için Devamı için

 

KOÇ ÜNİVERSİTESİ’NDE TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ PLANI
VE CİNSİYET EŞİTLİĞİ OFİSİ

Koç Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Planı (Koç University Gender Equality Plan - KUGEP) detaylı çalışmalar sonunda 22 Temmuz’da yapılan Akademik Kurul onayıyla yürürlüğe girdi. KUGEP, Koç Üniversitesi’nin toplumsal cinsiyet eşitliği odaklı iyi politika ve uygulamalarının pekişmesi, izlenmesi ve sistematik biçimde ilerletilmesi için tüm üniversite ekosistemine imkân sunacak.

Devam için Devamı için

 
DOÇ. DR. ELİF NUR FIRAT KARALAR’A AYDIN DOĞAN VAKFI MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK ARAŞTIRMA ÖDÜLÜ

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nden Doç. Dr. Elif Nur Fırat Karalar daha önce de çok sayıda ödüle layık görüldüğü uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmalarıyla bu yıl Özlem Türeci ve Uğur Şahin’e adanan Aydın Doğan Vakfı Moleküler Biyoloji ve Genetik Araştırma Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Devam için Devamı için

 

HBR TÜRKİYE VE KOÇ ÜNİVERSİTESİ İŞ BİRLİĞİ İLE “KÜRESEL SAĞLIĞIN YENİ DÖNEMİ” ETKİNLİĞİ

HBR Türkiye ve Koç Üniversitesi iş birliği ile gerçekleşen “Küresel Sağlığın Yeni Dönemi” etkinliğinde küresel sağlık alanında yaşanan gelişmeler farklı eksenlerde ele alındı. Bu alandaki dönüşümün etkileri hem strateji hem de insan kaynakları perspektifinde incelendi.

Devam için Devamı için

 

KARİYER GELİŞİM MERKEZİ GÜZ 2022 DÖNEMİ’NE HAZIRLANIYOR

2010 yılından bu yana yerli ve yabancı, lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesindeki tüm öğrencilere ve genç mezunlara destek sağlayan Kariyer Gelişim Merkezi; Tersine Mentorluk ve Careers in Consulting programlarıyla, Mezuniyet Sonrası İlk Adım Anketi ve podcast yayınları ile Güz 2022 Dönemi’ne yoğun bir çalışma temposuyla giriyor.

Devam için Devamı için

 

KOÇ ÜNİVERSİTESİ YÖNETİCİ GELİŞTİRME PROGRAMLARI

 

YÖNETİCİLER İÇİN FİNANS EĞİTİMİ (ÇEVRİMİÇİ)

 
 

Modern finans prensip ve uygulamalarını net bir şekilde anlayıp daha iyi kararlar almayı hedefleyen yöneticilere yönelik düzenlenen çevrimiçi eğitimler, Ekim ayında gerçekleşecek.

Devamı için

 

KOÇ ÜNİVERSİTESİ - CIPS SATINALMA
ÇEVRİMİÇİ SERTİFİKA PROGRAMI

Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme Programları ve İngiliz Satınalma ve Tedarik Enstitüsü (CIPS) ortaklığıyla gerçekleştirilen Satınalma Sertifika Programı 2023 yeni dönem kayıtları açıldı.

Devam için Devamı için

 

 
 
Koç Üniversite Logo
 

Kurumsal İlişkiler ve Kaynak Geliştirme Ofisi

Rumelifeneri Yolu 34450 Sarıyer - İstanbul
Telefon: +90 212 338 10 00
E posta: kurumsal@ku.edu.tr