Koç Üniversitesi Ailesi

Anadolu’nun parlak gençleri ile genişliyor.

Eğitimde fırsat eşitliği misyonumuza siz de ortak olun!

Veliler ve Eğitimciler

Saime Karabiber
2016 Mezunu Anadolu Bursiyeri Cemre Karabiber’in Annesi

Koç Üniversitesi, bilimsel ve çağdaş eğitim sistemiyle sadece gençlere değil, ülkemize de aydınlık bir gelecek vadediyor.

Ülkemizdeki eğitim sistemi, veliler ve öğrenciler üzerinde büyük sıkıntı ve baskı yaratıyor. Maalesef eğitimde fırsat eşitliği yok. Olanaklarımız dahilinde çocuklarımızın en iyi eğitimi alması için okul ararken 1999‘da Adapazarı Özel Enka Okulları’yla tanıştık. Cemre, eğitimini burslu olarak sürdürürken Anadolu Bursiyerleri Programı’ndan haberdar olduk. Kızımın programa kabul edilmesi ve eğitimini Koç Üniversitesi’nde tamamlaması bizim için mutluluk ve gurur kaynağı. Koç Üniversitesi, bilimsel ve çağdaş eğitim sistemiyle sadece gençlere değil, ülkemize de aydınlık bir gelecek vadediyor. Çocuklarımızın insanlığa faydalı, çevreye duyarlı, cumhuriyet değerlerine bağlı, bilim ve sanatla ilgili, sorgulayan ve araştıran bireyler olarak yetişmesine katkılarından dolayı Enka Okulları’na, Koç Üniversitesi’ne, Anadolu Bursiyerleri Programı’nın özverili çalışanlarına ve bütün bağışçılara teşekkür ediyorum.

Murat Gülpınar
Malatya Fen Lisesi Rehber Öğretmeni

Anadolu Bursiyerleri; sadece iş yaşamında değil, sosyal hayatta da fark yaratacaklar.

Yedi yaşından bu yana yaşamımın tamamını okullarda geçirdim. Kimi zaman sıralarda oturdum kimi zaman sıraların önünde... Ülkemizdeki eğitim sistemindeki problemlere, özellikle fırsat eşitsizliklerine tanık oldum. Elimden geldiğince bunlara engel olmaya çalıştım. Anadolu Bursiyerleri Programı’yla tanıştığımda o kadar etkilendim ki… Öğrencilerime ve velilerime özel tanıtımlar gerçekleştirdim. Bu program, eğitimde fırsat eşitsizliğine çözüm bulmaya çalışıyor. Programa seçilenler, çağın evrensel değerlerine uygun, kompleks donanımlarla yetiştiriliyorlar. Anadolu Bursiyerleri’nin sadece iş yaşamında değil, sosyal hayatta da fark yaratacaklarına eminim. Malatya Fen Lisesi olarak, şimdiye kadar hep seçkin yükseköğretim programlarına yerleştirdiğimiz öğrencilerimizle övündük. Anadolu Bursiyerleri Programı’na kabul edilen öğrencilerimiz ise bizim için ayrı bir gurur kaynağı…

Gamze Türkoğlu
2015 Anadolu Bursiyeri Kerim Alper Uçar’ın Ablası

Başarıyı mevcut sınav sistemi sınırlarında değerlendirmeyen Anadolu Bursiyerleri Programı, insana değer veriyor.

Koç Üniversitesi’nin insanı etkileyen ve kendine hayran bırakan bir aura’sı var. Koç Üniversitesi’ni kazanırsa hayatının fırsatını yakalayacağını ve yurt dışında okuyabileceğini kardeşime anlattım. Maddi olanaklarımız kardeşimin tam burslu okuması dışındaki durumlar için elverişli değildi. Kerim, Koç Üniversitesi’ni araştırırken Anadolu Bursiyerleri Programı’ndan haberdar oldu. Kendine güvenen, ne istediğini bilen, çevresinin ve dünyanın değişiminin farkında olan, maddi olanakları yetersiz öğrencilerin, sınav puanı öncelikli tutulmadan tam burslu okuyabildiklerini öğrendi ve başvurusunu yaptı. Bu, hayatımızda dönüm noktası oldu. Farklılık yaratacak öğrencileri seçen vizyonuyla, başarıyı mevcut sınav sistemi sınırlarında değerlendirmeyen ve insana değer veren Anadolu Bursiyerleri Programı’nı hayata geçiren ekibe ve bu programa inanıp destek veren bağışçılara teşekkürler…

Özlem Kumlalı
Darüşşafaka Lisesi Rehber Öğretmeni

Dünya standartlarında eğitim veren Koç Üniversitesi’nde öğrencilerimizin öğrenim görmesi bizim için büyük bir ayrıcalık.

Darüşşafaka Lisesi olarak Anadolu Bursiyerleri Programı’yla 2012 yılında tanıştık. Programın zengin içeriğini öğrendiğimizde çok mutlu olduk ve bu programa öğrencilerimizin kabul edilmesini gönülden istedik. Her yıl programın koşullarını yerine getiren öğrencilerimizin başvurularını yapıyoruz ve sonucu heyecanla bekliyoruz. Dünya standartlarında eğitim veren Koç Üniversitesi’nde, Anadolu Bursiyerleri Programı kapsamında öğrencilerimizin öğrenim görmesi bizim için büyük bir ayrıcalık. Darüşşafaka Lisesi olarak bu ayrıcalığı yaşadık. Darüşşafaka Eğitim Kurumları bir buçuk asırdır "eğitimde fırsat eşitliği" ilkesiyle sayısız çocuğun hayatını değiştirdi ve değiştirmeye devam ediyor. Bu ilke doğrultusunda Anadolu Bursiyerleri Programı’yla okulumuza destek veren Koç Üniversitesi’ne teşekkür ederiz. 

Firdevs Cansu
2012 Anadolu Bursiyeri Sercan Cansu’nun Annesi

Bağışçıların, maddi imkânları kısıtlı öğrencilere el uzatarak böyle hayırlı bir projeye önderlik etmeleri çok güzel. 

Anadolu Bursiyerleri Programı, üniversite giriş sınavlarında gerçek başarısını gösteremeyen öğrencilerin hedeflerine ulaşmaları için bir fırsat. Kaliteli eğitim kadrosuyla öne çıkan Koç Üniversitesi ise öğrencilerine birçok sosyal imkân sunarak fark yaratıyor. Çift Anadal Programı’na katılmak isteyen bursiyerlerin burs sürelerini uzatıyor, maddi desteğini sürdürerek onlara çeşitli yurt dışı programlarına katılma fırsatı tanıyor. Anadolu Bursiyerleri Programı, ekonomik olarak önünde engeller bulunan gençlere Koç Üniversitesi’nde eğitim görme imkânı sağlıyor. Bağışçıların, maddi imkânları kısıtlı öğrencilere el uzatarak böyle hayırlı bir projeye önderlik etmeleri çok güzel. Ülkemizin aydınlık geleceği olan gençlerimizin kendilerini geliştirmelerine, öz güvenli bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunan Koç Üniversitesi’ne ve bu projeyi destekleyen tüm bağışçılara teşekkür ederim.

Fatma - Mehmet Ali Bilir
2012 Anadolu Bursiyeri Esra Bilir’in Anne ve Babası

Anadolu Bursiyerleri Programı, kendine sınırsız hayaller ve yüksek hedefler belirleyen evladımıza umut ışığı oldu. 

Koç Üniversitesi tanıtım ekibi Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi’ne gelince kızımız hayalindeki üniversiteyi belirledi. Sınavı atlattıktan sonra Koç Üniversitesi’ni ziyarete gittik. Bizi güler yüzlü bir ekip karşıladı. Tıp Fakültesi’nden değerli bir hocamız, okul hakkında bizi ayrıntılı olarak bilgilendirdi. Anadolu Bursiyerleri Programı'ndan bu sayede haberdar olduk. Kızımızın eğitim hayatında mutlu bir öğrenci olması, bizi de mutlu ediyor. Bu mutlulukta Koç Üniversitesi’nin katkısı büyük. Anadolu Bursiyerleri Programı, kendine sınırsız hayaller ve yüksek hedefler belirleyen evladımıza umut ışığı oldu. Bu program, kızımızın hedeflerine bir adım daha yaklaşmasını sağladı. Bu imkânları sunan Koç Üniversitesi’ne, Prof. Dr. Umran İnan’a, Anadolu Bursiyerleri ekibine ve Amerikan Hastanesi’ne teşekkür ederiz.

Fatma Eroğlu
2015 Anadolu Bursiyeri Esin Eroğlu’nun Annesi

Anadolu Bursiyerleri Programı’nın ve Koç Üniversitesi’nin kızıma sunduğu imkân sayesinde içim rahat.

Yaptığı her şeyi severek yapan, çalışkan ve sorumluluklarının daima farkında olan kızımla gurur duyuyorum. Esin, iyi bir üniversite için çok çalıştı ve Anadolu Bursiyerleri Programı sayesinde çalışmalarının karşılığını aldı. Bu program için Koç'ta 24 Saat Programı’na çağrıldığında nasıl heyecanlandığımızı anlatamam. Kızım, Anadolu Bursiyerleri Programı’na kabul edildiği öğrenince de mutluluktan uçmuştu. Şimdi Koç Üniversitesi’nde, istediği bölümü okuyor. Her telefon konuşmamızda katıldığı etkinlikleri, birbirinden faydalı faaliyetleri heyecanla anlatıyor. Esin, Anadolu Bursiyerleri Programı’nın ve Koç Üniversitesi’nin ona sunduğu pek çok imkân sayesinde inanılmaz mutlu; dolayısıyla ben de çok mutluyum. İçim çok rahat. Bize bu mutluluğu yaşatan, kızımın yüzünü güldüren Anadolu Bursiyerleri Programı’na, Koç Üniversitesi’ne ve Tofaş'a teşekkür ederim.

Pınar Özyürek
Kurumsal İlişkiler ve Kaynak Geliştirme Koordinatörü

Bursiyerlerimizin hayırseverlik bayrağını bir sonraki nesle taşıyan geleceğin bağışçıları olacaklarını bilmek, bizleri çok heyecanlandırıyor. 2011 yılında hayata geçen Anadolu Bursiyerleri Programı, geçen altı yıl içinde yüz elliden fazla kurum tarafından sağlanan bağışlarla üç yüze yakın öğrenciyi destekliyor. Koç Topluluğu şirketlerinin öncülüğünde başlayan programın vizyonunu bugün Koç Topluluğu dışında yüzden fazla kurumun paylaşması bizleri gururlandırıyor. Türkiye’deki kurumsal bağışçılık ve hayırseverlik kültürünün hayata geçirildiği en önemli ve en geniş kapsamlı projelerden biri olan Anadolu Bursiyerleri Programı’yla kurumlar, bireylerin hayatlarına dokunuyorlar. Bu programla Anadolu’da yaşayan üstün başarılı ancak ihtiyaç sahibi gençlerimiz vizyonumuzu paylaşan kurumların destekleriyle Koç Üniversitesi’nde eğitim alma imkânı buluyorlar. Bu gençler ülkemizin ve dünyanın önde gelen bilim insanları, iş insanları, yöneticileri, hukukçuları, edebiyatçıları ve hekimleri olacaklar. Bu gençlerin hayırseverlik bayrağını bir sonraki nesle taşıyan geleceğin bağışçıları olacaklarını bilmek, bizleri çok heyecanlandırıyor. Anadolu Bursiyerleri Programı’nın vizyonuna ortak olan tüm bağışçı kişi ve kurumlara teşekkürlerimizi sunar, ülkemizin önde gelen tüm kurumlarını ve hayırseverliğe gönül vermiş kişileri Anadolu Bursiyerleri Programı’nın destekçisi olmaya davet ederiz.

Aslı Yantra
Kurumsal İlişkiler ve Geliştirme Uzmanı

Türkiye’de bir çok ili ziyaret ederek programımızın ülkemizin dört bir yanındaki parlak gençlerimize ulaşmasını amaçlıyoruz.  Bu yıl yeni öğrencilerimiz aramızda katılırken, ilk mezunlarımızı vermiş olmanın heyecanını yaşadık. Bursiyerlerimizin seçimi konusundaki hassasiyetimiz onlar üniversitemize yerleştikten sonra ve onların mezuninetini takiben de devam ediyor. Her bursiyerimizle birebir ilgileniyor, herhangi bir ihtiyaçları olduğunda onları ilgili birimlerimize yönlendiriyoruz. Sadece akademik olarak değil, sosyal olarak da kendilerini geliştirmeleri için çalışıyoruz. Bursiyerlerimizin dans, müzik, spor, gönüllü faaliyetler, bilim, dil ve daha pek çok alanda kendilerini geliştirerek kulüplerde yer almaları, öncü roller üstlenerek ödüller kazanmaları bizleri mutlu ediyor.  Bursiyerlerimiz ile beraber kurguladığımız sosyal sorumluluk projeleri ile farkındalıklarını artırıyor, kariyer ve yurtdışı olanakları gibi pek çok konuda ilgili birimlerimizle birlikte onlara yol gösterici olmayı amaçlıyoruz.Ülkemizin parlak öğrencilerine çok yönlü bir eğitim sunma hedefiyle çıktığımız yolda, bugün 289 bursiyere ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Programımızın aday profiline uyan tüm öğrencileri programımıza başvurmaya ve ailemizin bir parçası olarak parlak bir gelecek için dünya çapında eğitim almaya davet ediyoruz.