“Programa kabul edildiğimi
duyduğum anı hiç unutamayacağım.”

ANADOLU BURSİYERLERİ PROGRAMI

Eğitimin Gücüne
Güç Katın

Ahmet Al

Aslen Mardinli olan Ahmet, Şırnak’ta doğup büyüdü, liseyi ailesinden uzakta Batman’da yatılı olarak okudu. Şu anda geçen sene Anadolu Bursiyerleri Programı’nın yardımıyla tam burslu olarak yerleştiği Koç Üniversitesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde öğrenimini sürdürüyor.

“Sınav sonuçları açıklandığında tam bir hayal kırıklığı yaşadım. Hayatımda hiç unutamayacağım anlardan biri Anadolu Bursiyerleri Programı’na kabul edildiğimi duyduğum andır” diyen Ahmet gibi gibi 175 Anadolulu genç, bu imkânlara, Koç Üniversitesi Anadolu Bursiyerleri Programı’na bağışçı olarak destek veren kişi ve kurumlar sayesinde sahip oldu.

Üniversitemiz, Anadolu Bursiyerleri isimli sosyal sorumluluk programıyla 2011’den beri Türkiye’nin çeşitli kentlerinde yaşayan, başarılı oldukları halde ekonomik nedenlerle ülkemizin en donanımlı eğitim kurumlarında yükseköğrenim fırsatı bulamayan öğrencilere geleceğin kapılarını aralıyor. Başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin tam burslu eğitim görebilmeleri için bağışçı kişi ve kuruluşların desteğiyle birlikte yaratılan kaynaklar Türkiye’de yeni bir yardımseverlik kültürünün oluşmasına öncü oluyor. Siz de başarılı ve ihtiyaç sahibi gençlerimizin “en iyi”ye layik olduğunu düşünüyorsanız, gelin siz de Anadolu Bursiyerleri Programı'na bağışlarınızla katkı sağlayın; ülkemizin ve dünyamızın geleceğini inşa edecek olan gençlerimizin gerçek potansiyellerini ortaya koymalarına yardımcı olun!

Anadolu Bursiyerleri Programı hakkında daha fazla bilgi için TIKLAYINIZ.

   

      Bağış Yapın

 

Rumelifeneri Yolu, 34450
Sarıyer İstanbul

T 0212 338 1257
F 0212 338 1289
http://mezun.ku.edu.tr