“İdealleri doğrultusunda
insanlara yol gösteren biri
olmak istiyorum.”

ANADOLU BURSİYERLERİ PROGRAMI

Eğitimin Gücüne
Güç Katın

Benay Gözkaman

Benay, daha lisedeyken istisnai bir öğrenciydi. Doğuştan görme engelli olmasına rağmen Gazianep’te 11. sınıftayken Youth Exchange and Study (YES) bursunu kazanarak bir yıl Amerika’da okumaya hak kazandı. Koç Üniversitesi’nde Anadolu Bursiyerleri Programı sayesinde İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nde tam burslu olarak okuyor, bunun yanı sıra üniversitenin ‘Ladies and Gentlemen’ müzikal grubunda ve Türk Halk Müziği Korosu’nda yer alıyor, atletizm antrenmanları yapıyor ve okula bağlı bir birimde yarı zamanlı olarak çalışıyor.

İleride “kitapları pek çok dile çevrilen, yaptığı müziği her yaştan insanın dinlediği, idealleri doğrultusunda insanlara yol gösteren” biri olmak istediğini söyleyen Benay gibi 175 başarılı Anadolulu genç, bu imkânlara, Koç Üniversitesi Anadolu Bursiyerleri Programı’na bağışçı olarak destek veren kişi ve kurumlar sayesinde sahip oldu.

Üniversitemiz, Anadolu Bursiyerleri isimli sosyal sorumluluk programıyla 2011’den beri Türkiye’nin çeşitli kentlerinde yaşayan, başarılı oldukları halde ekonomik nedenlerle ülkemizin en donanımlı eğitim kurumlarında yükseköğrenim fırsatı bulamayan öğrencilere geleceğin kapılarını aralıyor. Başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin tam burslu eğitim görebilmeleri için bağışçı kişi ve kuruluşların desteğiyle birlikte yaratılan kaynaklar Türkiye’de yeni bir yardımseverlik kültürünün oluşmasına öncü oluyor. Siz de başarılı ve ihtiyaç sahibi gençlerimizin “en iyi”ye layik olduğunu düşünüyorsanız, gelin siz de Anadolu Bursiyerleri Programı'na bağışlarınızla katkı sağlayın; ülkemizin ve dünyamızın geleceğini inşa edecek olan gençlerimizin gerçek potansiyellerini ortaya koymalarına yardımcı olun!

Anadolu Bursiyerleri Programı hakkında daha fazla bilgi için TIKLAYINIZ.

 

      Bağış Yapın

 

Rumelifeneri Yolu, 34450
Sarıyer İstanbul

T 0212 338 1257
F 0212 338 1289
http://mezun.ku.edu.tr