Mustafa Urhan

Bayburt Fen Lisesi Rehber Öğretmeni

Anadolu Bursiyerleri Programı, maddi düzeyi düşük öğrencilere Koç Üniversitesi’nin eğitim vizyonu ve kalitesini sunuyor.

Anadolu Bursiyerleri Programı, maddi düzeyi düşük öğrencilere Koç Üniversitesi’nin eğitim vizyonu ve kalitesini sunuyor. Koç Üniversitesi’nin sunduğu olanaklar, öğrenciler açısından kaçırılmaması gereken bir fırsat. Bu programdan haberdar olmamızı sağlayan ve her sene bizzat bizimle ilgilenen Anadolu Bursiyerleri Programı ekibine çok teşekkür ediyorum.

 


Aysel Arslan

2016 Mezunu Anadolu Bursiyeri Beyza Arslan’ın Annesi

Anadolu Bursiyerleri Programı sayesinde eğitimde fırsat eşitsizliklerinin ortadan kaldırılabileceğini gördük.

Kızım Beyza daha ilkokulu bitirdiğinde bile onu çok güzel bir geleceğin beklediğinin farkındaydık. Ankara Fen Lisesi’ni kazanması, bize bunu gösteren en güzel örnek oldu. Lise hayatında onun hep başarılı olmasını bekledik ve geleceğe hazırlanması için elimizden geleni yaptık. Son seneye yaklaştıkça gelecek planları daha da belirginleşmeye başladı. Bir gün rehber öğretmeni sayesinde Anadolu Bursiyerleri Programı’yla tanıştı. Anadolu Bursiyeri olarak Koç Üniversitesi’ni kazanması, hayatındaki dönüm noktalarından biri oldu. Beyza, okulundaki ilk senesinde hem akademik hem de sosyal anlamda kendine farklı şeyler katmayı başardı. Anadolu Bursiyerleri Programı sayesinde eğitimde fırsat eşitsizliklerinin ortadan kaldırılabileceğini gördük. Bu tür programlara destek verildiğinde sadece gençlerin değil, ülkemizin geleceğinin de kurtulacağına inanıyorum. Bu nedenle Anadolu Bursiyerleri Programı’na desteğin artması biz ebeveynlerin en büyük arzusudur.

 


Gözde Yıldız Durmaz

2016 Mezunu Anadolu Bursiyeri Hüseyin Cengizhan Yıldız’ın Ablası

Anadolu Bursiyerleri Programı sayesinde kardeşimi çok güzel bir geleceğin beklediğinin farkındayım.

Koç Üniversitesi, kardeşim Cengizhan’ın hayallerini süsleyen ilk üniversiteydi. Kazanırsa hayatındaki en güzel fırsatları yakalayacağı ve kendisi için iyi bir gelecek oluşturabileceğinin farkındaydık. Sınava girdikten sonra sıralaması, Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü’nü tam burslu kazanmasına yetmiyordu. Sınava girmeden önce şans eseri karşılaştığı Anadolu Bursiyerleri Programı, onun için Koç Üniversitesi’ne açılan kapı oldu. Anadolu Bursiyeri olup Koç Üniversitesi’ne girdikten sonra kendini hem istediği alanda hem de girdiği kulüplerde geliştirmeye başladı. Okuldan Trabzon’a ilk döndüğünde bile bunu bize hissettirmeye başlamıştı. Anadolu Bursiyerleri Programı sayesinde kardeşimi çok güzel bir geleceğin beklediğinin farkındayım. Cengizhan gibi Anadolu’daki birçok gence eğitim fırsatı sağlayan bu programın yeni destekçilerle büyümesini temenni ederim.

 


Saime Karabiber

2016 Mezunu Anadolu Bursiyeri Cemre Karabiber’in Annesi

Koç Üniversitesi, bilimsel ve çağdaş eğitim sistemiyle sadece gençlere değil, ülkemize de aydınlık bir gelecek vadediyor.

Ülkemizdeki eğitim sistemi, veliler ve öğrenciler üzerinde büyük sıkıntı ve baskı yaratıyor. Maalesef eğitimde fırsat eşitliği yok. Olanaklarımız dahilinde çocuklarımızın en iyi eğitimi alması için okul ararken 1999‘da Adapazarı Özel Enka Okulları’yla tanıştık. Cemre, eğitimini burslu olarak sürdürürken Anadolu Bursiyerleri Programı’ndan haberdar olduk. Kızımın programa kabul edilmesi ve eğitimini Koç Üniversitesi’nde tamamlaması bizim için mutluluk ve gurur kaynağı. Koç Üniversitesi, bilimsel ve çağdaş eğitim sistemiyle sadece gençlere değil, ülkemize de aydınlık bir gelecek vadediyor. Çocuklarımızın insanlığa faydalı, çevreye duyarlı, cumhuriyet değerlerine bağlı, bilim ve sanatla ilgili, sorgulayan ve araştıran bireyler olarak yetişmesine katkılarından dolayı Enka Okulları’na, Koç Üniversitesi’ne, Anadolu Bursiyerleri Programı’nın özverili çalışanlarına ve bütün bağışçılara teşekkür ediyorum.

 


Murat Gülpınar

Malatya Fen Lisesi Rehber Öğretmeni

Anadolu Bursiyerleri; sadece iş yaşamında değil, sosyal hayatta da fark yaratacaklar.

Yedi yaşından bu yana yaşamımın tamamını okullarda geçirdim. Kimi zaman sıralarda oturdum kimi zaman sıraların önünde… Ülkemizdeki eğitim sistemindeki problemlere, özellikle fırsat eşitsizliklerine tanık oldum. Elimden geldiğince bunlara engel olmaya çalıştım. Anadolu Bursiyerleri Programı’yla tanıştığımda o kadar etkilendim ki… Öğrencilerime ve velilerime özel tanıtımlar gerçekleştirdim. Bu program, eğitimde fırsat eşitsizliğine çözüm bulmaya çalışıyor. Programa seçilenler, çağın evrensel değerlerine uygun, kompleks donanımlarla yetiştiriliyorlar. Anadolu Bursiyerleri’nin sadece iş yaşamında değil, sosyal hayatta da fark yaratacaklarına eminim. Malatya Fen Lisesi olarak, şimdiye kadar hep seçkin yükseköğretim programlarına yerleştirdiğimiz öğrencilerimizle övündük. Anadolu Bursiyerleri Programı’na kabul edilen öğrencilerimiz ise bizim için ayrı bir gurur kaynağı…

 


Gamze Türkoğlu

2015 Anadolu Bursiyeri Kerim Alper Uçar’ın Ablası

Başarıyı mevcut sınav sistemi sınırlarında değerlendirmeyen Anadolu Bursiyerleri Programı, insana değer veriyor.

Koç Üniversitesi’nin insanı etkileyen ve kendine hayran bırakan bir aura’sı var. Koç Üniversitesi’ni kazanırsa hayatının fırsatını yakalayacağını ve yurt dışında okuyabileceğini kardeşime anlattım. Maddi olanaklarımız kardeşimin tam burslu okuması dışındaki durumlar için elverişli değildi. Kerim, Koç Üniversitesi’ni araştırırken Anadolu Bursiyerleri Programı’ndan haberdar oldu. Kendine güvenen, ne istediğini bilen, çevresinin ve dünyanın değişiminin farkında olan, maddi olanakları yetersiz öğrencilerin, sınav puanı öncelikli tutulmadan tam burslu okuyabildiklerini öğrendi ve başvurusunu yaptı. Bu, hayatımızda dönüm noktası oldu. Farklılık yaratacak öğrencileri seçen vizyonuyla, başarıyı mevcut sınav sistemi sınırlarında değerlendirmeyen ve insana değer veren Anadolu Bursiyerleri Programı’nı hayata geçiren ekibe ve bu programa inanıp destek veren bağışçılara teşekkürler…

 


Özlem Kumlalı

Darüşşafaka Lisesi Rehber Öğretmeni

Öğrencilerimizin, Anadolu Bursiyerleri Programı kapsamında Koç Üniversitesi’nde öğrenim görmesi bizim için büyük bir ayrıcalık.

Dünya standartlarında eğitim veren Koç Üniversitesi’nde öğrencilerimizin öğrenim görmesi bizim için büyük bir ayrıcalık. Darüşşafaka Lisesi olarak Anadolu Bursiyerleri Programı’yla 2012’de tanıştık. Programın zengin içeriğini öğrendiğimizde çok mutlu olduk ve bu programa öğrencilerimizin kabul edilmesini gönülden istedik. Her yıl programın koşullarını yerine getiren öğrencilerimizin başvurularını yapıyoruz ve sonucu heyecanla bekliyoruz. Öğrencilerimizin, dünya standartlarında eğitim veren Koç Üniversitesi’nde, Anadolu Bursiyerleri Programı kapsamında öğrenim görmesi bizim için büyük bir ayrıcalık. Darüşşafaka Lisesi olarak bu ayrıcalığı yaşadık. Darüşşafaka Eğitim Kurumları bir buçuk asırdır “eğitimde fırsat eşitliği” ilkesiyle sayısız çocuğun hayatını değiştirdi ve değiştirmeye devam ediyor. Bu ilke doğrultusunda Anadolu Bursiyerleri Programı’yla okulumuza destek veren Koç Üniversitesi’ne teşekkür ederiz.

 


Firdevs Cansu

2012 Anadolu Bursiyeri Sercan Cansu’nun Annesi

Bağışçıların, maddi imkânları kısıtlı öğrencilere el uzatarak böyle hayırlı bir projeye önderlik etmeleri çok güzel.

Anadolu Bursiyerleri Programı, üniversite giriş sınavlarında gerçek başarısını gösteremeyen öğrencilerin hedeflerine ulaşmaları için bir fırsat. Kaliteli eğitim kadrosuyla öne çıkan Koç Üniversitesi ise öğrencilerine birçok sosyal imkân sunarak fark yaratıyor. Çift Anadal Programı’na katılmak isteyen bursiyerlerin burs sürelerini uzatıyor, maddi desteğini sürdürerek onlara çeşitli yurt dışı programlarına katılma fırsatı tanıyor. Anadolu Bursiyerleri Programı, ekonomik olarak önünde engeller bulunan gençlere Koç Üniversitesi’nde eğitim görme imkânı sağlıyor. Bağışçıların, maddi imkânları kısıtlı öğrencilere el uzatarak böyle hayırlı bir projeye önderlik etmeleri çok güzel. Ülkemizin aydınlık geleceği olan gençlerimizin kendilerini geliştirmelerine, öz güvenli bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunan Koç Üniversitesi’ne ve bu projeyi destekleyen tüm bağışçılara teşekkür ederim.

 


Fatma – Mehmet Ali Bilir

2012 Anadolu Bursiyeri Esra Bilir’in Anne ve Babası

Anadolu Bursiyerleri Programı, kendine sınırsız hayaller ve yüksek hedefler belirleyen evladımıza umut ışığı oldu.

Koç Üniversitesi tanıtım ekibi Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi’ne gelince kızımız hayalindeki üniversiteyi belirledi. Sınavı atlattıktan sonra Koç Üniversitesi’ni ziyarete gittik. Bizi güler yüzlü bir ekip karşıladı. Tıp Fakültesi’nden değerli bir hocamız, okul hakkında bizi ayrıntılı olarak bilgilendirdi. Anadolu Bursiyerleri Programı’ndan bu sayede haberdar olduk. Kızımızın eğitim hayatında mutlu bir öğrenci olması, bizi de mutlu ediyor. Bu mutlulukta Koç Üniversitesi’nin katkısı büyük. Anadolu Bursiyerleri Programı, kendine sınırsız hayaller ve yüksek hedefler belirleyen evladımıza umut ışığı oldu. Bu program, kızımızın hedeflerine bir adım daha yaklaşmasını sağladı. Bu imkânları sunan Koç Üniversitesi’ne, Prof. Dr. Umran İnan’a, Anadolu Bursiyerleri ekibine ve Amerikan Hastanesi’ne teşekkür ederiz.

 


Fatma Eroğlu

2015 Anadolu Bursiyeri Esin Eroğlu’nun Annesi

Anadolu Bursiyerleri Programı’nın ve Koç Üniversitesi’nin kızıma sunduğu imkân sayesinde içim rahat.

Yaptığı her şeyi severek yapan, çalışkan ve sorumluluklarının daima farkında olan kızımla gurur duyuyorum. Esin, iyi bir üniversite için çok çalıştı ve Anadolu Bursiyerleri Programı sayesinde çalışmalarının karşılığını aldı. Bu program için Koç’ta 24 Saat Programı’na çağrıldığında nasıl heyecanlandığımızı anlatamam. Kızım, Anadolu Bursiyerleri Programı’na kabul edildiği öğrenince de mutluluktan uçmuştu. Şimdi Koç Üniversitesi’nde, istediği bölümü okuyor. Her telefon konuşmamızda katıldığı etkinlikleri, birbirinden faydalı faaliyetleri heyecanla anlatıyor. Esin, Anadolu Bursiyerleri Programı’nın ve Koç Üniversitesi’nin ona sunduğu pek çok imkân sayesinde inanılmaz mutlu; dolayısıyla ben de çok mutluyum. İçim çok rahat. Bize bu mutluluğu yaşatan, kızımın yüzünü güldüren Anadolu Bursiyerleri Programı’na, Koç Üniversitesi’ne ve Tofaş’a teşekkür ederim.