[vc_row][vc_column width='1/4'][side_menu menu='program-hakkinda-neler-dediler'][/vc_column][vc_column width='3/4'] [graduate_testimonial_box image='635' fullname='Ali Mert Türker' ydep='İzmir' prof='Tüpraş' working='Makine Mühendisliği' url='' contenta='

Anadolu Bursiyerleri Programı, eğitimde fırsat eşitliği yaratırken öğrencilerin bu konuda bilinç kazanmalarını sağlıyor.

Koç Üniversitesi’ne geldiğimden beri çeşitli programlarda ve etkinliklerde yer aldım. Bunlar ileride ne olmak istediğim konusunda bana fikir verdi. 3. sınıfta Çift Anadal Programı’yla Elektrik-Elektronik Mühendisliği’ne başladım. Her iki bölümde de ilgi alanlarıma göre ders almak, günümüz koşullarında iç içe geçmiş mühendislik disiplinlerine adapte olmamı sağlıyor. İki yıl önce iki arkadaşımla yeni bir sosyal medya fikri üzerine yoğunlaşıp Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nde çalışmalarımızı sürdürdüğümüz bir startup’a başladık. Bu sayede yazılım ve iş geliştirme konusunda oldukça yol aldım. Bu yıl bitirme projesi kapsamında drone kargo geliştiriyoruz. Geçtiğimiz yazlarda Mercedes, Ford ve bağışçım Tüpraş’ta staj yaparak mesleğimi kurumsal hayatta uygulama olanağı buldum. Bence imkânı olan herkes Anadolu Bursiyerleri Programı’nın bağışçısı olmalı, diğer okullar da benzer programlara katkıda bulunmalı. Anadolu Bursiyerleri Programı, eğitimde fırsat eşitliği yaratırken öğrencilerin bu konuda bilinç kazanmalarını sağlıyor. Bursiyerlerin ileride imkânları olursa bu programa destek olacaklarından eminim. Çünkü Anadolu Bursiyerleri olarak bu fırsatın eşsiz olduğunun ve bize kazandıklarının farkındayız.

'][/vc_column][/vc_row]