[vc_row][vc_column width='1/4'][side_menu menu='program-hakkinda-neler-dediler'][/vc_column][vc_column width='3/4'] [graduate_testimonial_box image='1136' fullname='Şevval Alçığır' ydep='Antalya' prof='Yapı Kredi Bankası' working='Endüstri Mühendisliği' url='' contenta='

Kabiliyetlerimi en iyi şekilde kullanabileceğim Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü Koç Üniversitesi gibi bir okulda okumam gerektiğini anlamıştım.

Ortaokuldayken, insanlara faydalı olmak için Tıp okumak istiyordum. Ama içimde hep bir tereddüt vardı. Kendimi tıbba uygun bir kişi olarak görmüyordum. Lisedeyken Koç Üniversitesi’ne geldiğimde buraya hayran kalmıştım. Koç Üniversitesi’nde öğrencilere sadece mesleki eğitim değil; öğrencilerin lider ruhlu, sorumluluk sahibi, geniş vizyonlu olmaları için de eğitim veriliyordu. İçimdeki liderlik, pratik ve analitik düşünme kabiliyetimi en iyi şekilde kullanabileceğim Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü Koç Üniversitesi gibi bir okulda okumam gerektiğini anlamıştım. Arkadaşlarım Anadolu Bursiyerleri Programı’na benim de başvurmam gerektiğini söylediler. Belki hayallerim gerçekleşir diye düşünsem de kazanabileceğime inanmıyordum. Ta ki o telefonu alana dek. Mülakata çağrıldığımı duyduğumda mutluluktan havalara uçuyordum. Mülakata gelince üç günde Koç Üniversitesi’nin farkını gördüm. Mutluydum. Hayallerim gerçekleşiyordu. Eğitimde fırsat eşitliği sağlayarak hayallerimizin gerçekleşmesine yardımcı olan, Anadolu Bursiyerleri Programı’nda emeği geçen herkese ve bağışçılarımıza teşekkür ederim. İleride bu emekleri boşa çıkarmayacağım, ben de başkalarının hayallerinin gerçekleşmesi için elimden geleni yapacağım.

'][/vc_column][/vc_row]