[vc_row][vc_column width='1/4'][side_menu menu='program-hakkinda-neler-dediler'][/vc_column][vc_column width='3/4'] [graduate_testimonial_box image='872' fullname='Vildan Yurt' ydep='Giresun' prof='Ford Otosan' working='Makine Mühendisliği' url='' contenta='

Anadolu Bursiyerleri Programı, toplum baskısına karşı dimdik durup hayallerimizin peşinden gidebilmemiz için bir yol arkadaşı.

Safranbolu doğumluyum ama liseyi memleketimde, Giresun Fen Lisesi’nde okudum. Lise hayatımın bana çok şey kattığını düşünüyorum. “Bir kadın, makine mühendisi olur mu?” gibi tepkilerine kulak asmadan hayallerimin peşinden gittim. Koç Üniversitesi’nin akademik kadrosu ve imkânları sayesinde bunu başarabileceğime inanıyorum. Lisedeyken hayalini kurduğum okulda okumak ise ayrı bir gurur. Bu gururu Anadolu Bursiyerleri Programı’na borçluyum. Bu program, çoğu katılımcı için son umut. Toplum baskısına karşı dimdik durup hayallerimizin peşinden gidebilmemiz için bir yol arkadaşı. Koç Üniversitesi’nin kampüsü özellikle bizim gibi küçük şehirlerden gelenler için çok farklı. Burada farklı kültürlerden arkadaşlar edinebiliyoruz. Katıldığım kulüpler sayesinde birçok arkadaş edindim. Dalış ve Havacılık Kulüpleri sayesinde her zaman tatmak istediğim duyguları yaşıyorum. En büyük hayalim, “Kadından mühendis olmaz!” yargısını yıkacak işler yapmak. Hayallerimizi gerçekleştirmemize yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Ben de ileride bu programa destek vermek ve bir bireyin hayallerine kavuşmasına yardımcı olmak istiyorum.

'][/vc_column][/vc_row]