[vc_row][vc_column width='1/4'][side_menu menu='program-hakkinda-neler-dediler'][/vc_column][vc_column width='3/4'] [graduate_testimonial_box image='828' fullname='Tutku Kılıçaslan' ydep='Kayseri' prof='BASF' working='Endüstri Mühendisliği' url='' contenta='

Anadolu Bursiyerleri Programı ve Koç Üniversitesi’nin desteğiyle, yurtdışında kadın mühendisler için düzenlenen konferanslarda ülkemi temsil ettim.

Lisenin son yıllarında mühendisliğe yöneldiğimde, bu alanda kadınlara karşı olan genel tutumu hatta bana dayatılan önyargıları fark ettim. Bu amaç doğrultusunda bir adım atmak istedim fakat yapabileceklerim hakkında pek fikrim yoktu. Anadolu Bursiyerleri Programı’na kabul edildikten sonra her şey çok farklı ilerledi. Oryantasyon günü Kadın Mühendisler Kulübü’nde geçirdiğim kısa sürede bu önyargıları yıkan kadın bir mühendis adayı olarak kendimle gurur duydum. Anadolu Bursiyerleri Programı’nın ve Koç Üniversitesi’nin desteğiyle, Avrupa ile Amerika’daki kadın mühendisler için düzenlenen konferanslarda kendine inanan, farkındalık sahibi bir mühendis adayı olarak ülkemi ve kulübümü temsil ettim. Bu konferanslar kapsamında yapılan uluslararası proje yarışmalarına kulübümle katılmaya karar verdim. Bu program olmasaydı önyargıların ne kadar büyük bir sorun olduğunun farkına varmayacaktım, varsam bile hiçbir girişimde bulunamayacaktım. Şimdi Anadolu Bursiyerleri Programı’nın desteğiyle gelecekte de aynı sorunların yaşanmaması için elimden geleni yapıyorum. Bağışçılarımız, sadece hayatlarımızı değil, geleceği de güzelleştiriyor. Bu nedenle onlara teşekkür ediyorum.

'][/vc_column][/vc_row]