[vc_row][vc_column width='1/4'][side_menu menu='program-hakkinda-neler-dediler'][/vc_column][vc_column width='3/4'] [graduate_testimonial_box image='836' fullname='Özge Nur Özden' ydep='İstanbul' prof='Tüyap' working='İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat' url='' contenta='

Anadolu Bursiyerleri Programı’yla öğrenciler, kültürel birikimleri ve duruşlarıyla başarılı birer birey olduklarını kanıtlayabiliyorlar.

İlk ve ortaöğrenimimi eğitimde fırsat eşitliği misyonunu benimseyen Darüşşafaka’da tamamladım. Üniversite sınavında performansım, beklenenin altındaydı. Üst dönemimdeki arkadaşlarımdan Anadolu Bursiyerleri Programı’nı duymuştum. Bu programla öğrenciler, sadece bir test sonucuyla değerlendirilmiyor, kendilerini sözlü ve yazılı olarak kanıtlayıp sosyal, kültürel birikimleri ve duruşlarıyla başarılı birer birey olduklarını kanıtlayabiliyorlar. İyi ki kendimi sadece bir puan olarak değil, Özge olarak tanıtma imkânım olmuş ve programa katılma hakkı kazanmışım. Çünkü olmak istediğim yer, tam da Koç Üniversitesi! Okumak, yazmak, fikirlerimi özgürce ifade etmek ve her an öğrenmek iyi hissettiriyor. Bölümüm büyük bir aile gibi, bu da fikirlerimi, sorunlarımı ve merak ettiklerimi dile getirmemi sağlıyor. Geçen yıl Çift Anadal Programı’yla başladığım Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü’nde yepyeni konular öğreniyorum. Bağışlarla ayakta duran köklü bir okulda yetiştiğim ve eğitimde fırsat eşitliğini benimseyen bir programla Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden birinde okuduğum için çok şanslıyım. Desteğini esirgemeyen herkese teşekkürler. Umarım ileride ben de bir gencin hayallerini gerçekleştirmesine katkı sağlayabilirim.

'][/vc_column][/vc_row]