[vc_row][vc_column width="1/4"][side_menu menu="program-hakkinda-neler-dediler"][/vc_column][vc_column width="3/4"][graduate_testimonial_box image="4844" fullname="Eren Melih Öymen" ydep="Çorum" prof="Amerikan Hastanesi" working="Tıp" url="" contenta="
Anadolu Bursiyerleri Programı, her yer karardıktan sonra tünelin sonunda görünen ve kurtuluşu simgeleyen bir ışık oldu benim için.
11. sınıftayken tanıştığım Koç Üniversitesi’nde Tıp okumak en büyük hayalimdi. Sınav sonucum nedeniyle bu hedefimden vazgeçmek zorundaydım. Anadolu Bursiyerleri Programı, her yer karardıktan sonra tünelin sonunda görünen ve kurtuluşu simgeleyen bir ışık oldu benim için. Fırsat eşitliği sağlayan bu program sayesinde hayalimdeki üniversiteye girebildim. Koç Üniversitesi’ndeki ikinci yılımda kararımın doğruluğunu bir kez daha anladım. Herkes Tıp okumanın çok zor ve sıkıcı olduğunu söyler, aslında haklıdırlar da… Ama Koç Üniversitesi’ndeyseniz işler değişir. Burada, derslerin yanı sıra ilgilenebileceğiniz birçok sosyal aktivite var; bunlardan birinin parçası olmak çok kolay. İlk defa burada tanıştığım buz pateniyle ilgilenmeye başladım ve bu alanda ilerledim. Türkiye’deki ve Avrupa’daki tıp fakültelerindeki öğrencileri buluşturan aktiviteleri düzenleyen kulüplerde yer alarak gelecekteki meslektaşlarımla şimdiden tanışma fırsatı buldum. Bununla kalmayıp bu kulüplerin yönetim kurulunda görev almaya başladım. Bölümümde beni nelerin beklediğini gördükçe heyecanım artıyor. Radyoloji alanında araştırmalar yaparak bilime katkıda bulunmak istiyorum. Bizler için büyük fedakârlıklar yapan bağışçılarımıza çok teşekkür ediyorum. "][/vc_column][/vc_row]