[vc_row][vc_column width='1/4'][side_menu menu='program-hakkinda-neler-dediler'][/vc_column][vc_column width='3/4'] [graduate_testimonial_box image='654' fullname='İlyas Apaydın' ydep='Giresun' prof='Yıldız Holding' working='Elektrik-Elektronik Mühendisliği' url='' contenta='

Bursiyer adaylarına tavsiyem, Koç Üniversitesi’ne geldiklerinde boş zamanlarını öğrenci kulüplerini aktif kullanarak geçirmeleri.

Giresun’da doğdum. Giresun Fen Lisesi’nden mezun oldum. Koç Üniversitesi’ndeki son senemdeyim ve Çift Anadal Programı’yla Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Mühendislik, ülkemizde çok tercih edilen bir alan. Özellikle Elektrik-Elektronik Mühendisliği en çok talep gören bölümlerden biri. Bunun başlıca sebebi, iş imkânının fazla olması. Bölümüm bu kadar popüler olmasına rağmen ben daha çok Bilgisayar Mühendisliği’yle ilgileniyorum. Özellikle mobil programlama konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum, zorunlu stajlarımı bu alanda yaptım. Bu stajlardan birini Anadolu Bursiyerleri Programı ile YASED anlaşması sayesinde Tofaş’ta yapma fırsatı buldum. Daha ikinci sınıftayken istediğiniz alanda staj bulmak oldukça zor, bu yüzden YASED’in bu desteği bana çok faydalı oldu. Koç Üniversitesi’ndeki son dönemler, ders yükünün artması ve iş hayatına başlama hazırlıklarından dolayı başlangıç zamanlarına göre daha yoğun geçiyor. Bu yüzden bursiyer adaylarına tavsiyem, Koç Üniversitesi’ne geldiklerinde boş zamanlarını öğrenci kulüplerini aktif kullanarak geçirmeleri. İlk zamanlarda hızlıca sosyalleşmek ve ilerleyen yıllarda farklı alanlardan insanları tanımak oldukça faydalı.

'][/vc_column][/vc_row]