Koç Üniversitesi Ailesi

Anadolu’nun parlak gençleri ile genişliyor.

Eğitimde fırsat eşitliği misyonumuza siz de ortak olun!

Program Hakkında

Ülkemizi ve dünyayı ileriye taşıyacak geleceğin aydınları en iyi eğitim imkânlarıyla buluşuyorlar.

Geçtiğimiz senelere ait üniversite giriş sınavı sonuçlarını değerlendirdiğimizde üstün başarılı adayların oldukça önemli bir çoğunluğunu ihtiyaç sahibi öğrencilerin oluşturduğunu gözlemledik. Maddi imkânsızlıklara rağmen ülkemizin en parlak dimağlarını en iyi eğitim fırsatlarıyla buluşturmak ve bu mükemmel öğrencilerle bilime her geçen gün daha çok katkı sağlamak üniversitemiz için toplumsal bir sorumluluk teşkil ediyor. Her yıl bağışçılarımızın desteğiyle giderek büyüyen Anadolu Bursiyerleri Programı’yla ülke genelinde başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencileri Koç Üniversitesi çatısı altında kucaklıyoruz.

2011 yılında başarıyla hayata geçirdiğimiz Anadolu Bursiyerleri Programı ilk senesinde, Anadolu’nun çeşitli illerinden başarılı ve ihtiyaç sahibi 14 öğrenciye üniversitemizde tam burslu eğitim görme imkânı sundu. Programımıza katılan yeni bağışçılarımız ve desteklerini sürdüren mevcut bağışçılarımızın katkılarıyla 2017 yılında Anadolu Bursiyerlerimizin sayısı 376 öğrenciye ulaştı. 31 bursiyerimiz ise ikinci mezunlarımız olarak 2017 yılında üniversitemizdeki eğitimlerini tamamladılar.

Üniversitemizde eğitim gören Anadolu Bursiyerimizin sayısı çoğaldıkça programa olan talep de giderek artıyor. Geçtiğimiz yıl ülkemizin dört bir yanından 3500’ü aşkın başvuru aldık. Başvuru sayısının her yıl artması ve yüksek seviyelerde seyretmesi ülkemizde eğitimde fırsat eşitliğine ne denli ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor.

Anadolu Bursiyerleri Programı sayesinde üniversitemizde sunduğumuz imkânları üstün yetenekli ve ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırma, bilimin ilerlemesine katkı sağlama ve dolayısıyla toplumumuzun gelişimine katkıda bulunma yolunda kuşkusuz bizi onurlandıran başarılar elde ettik. Üniversitemizin önemli bir sosyal sorumluluk girişimi olan Anadolu Bursiyerleri Programı’nın bağışçılarımızın sağlayacakları katkılarla her geçen yıl büyüyerek devam etmesini temenni ediyoruz.