Koç Üniversitesi Ailesi

Anadolu’nun parlak gençleri ile genişliyor.

Eğitimde fırsat eşitliği misyonumuza siz de ortak olun!

Murat Hoşgör
Antalya - Psikoloji - Koç Holding

Koç Üniversitesi’nde her bir dakikamı değerlendirebilmek, üniversite yıllarımı doyasıya yaşamak başıma gelen en güzel şey.

Koç Üniversitesi’ne gelirken burada ilgi alanım olan dansta uzmanlaşabileceğimi biliyordum. International Latin dans yarışmaları için haftada altı günü bulan çalışmalarla vücudumu, dans bilgimi ve yeteneğimi günden güne geliştirdim. Dans alanında okulumuzu ulusal ve uluslararası alanda temsil etmenin gururunu yaşıyorum. Resim hocam, “İyi bir ressam olmadan seni bu okuldan mezun etmeyeceğim, sende o ışık var.” diyerek beni destekliyor. Geçen yılın sonunda okulumuz sergisinde iki tablom sanatseverlerle buluştu ve beklediğimden daha fazla ilgi gördü. Bu yıl Resim Kulübü’nün yönetim kurulundayım. Ayrıca Halk Oyunları Kulübü’nde aktif olarak yer almaya başladım.

Koç Üniversitesi’nin en güzel yanı disiplinler arası ilişkilerle farklı yönlerimizi keşfederken bir taraftan da muazzam bir genel kültüre sahip olmamızı sağlaması. Bu okula ilk başladığımda “Psikoloji alanında akademik kariyer yapmalıyım.” dememe rağmen şimdi Medya ve Görsel Sanatlar, Sanat Tarihi, Sosyoloji, Arkeoloji hatta Ekonomi gibi bölümlerden de dersler alarak çok yönlü bir insan olmayı kendime hedeflemeye başladım. Bağışçılarımızın her zaman yanımızda olması da cabası. Ben Anadolu Bursiyerleri Programı sayesinde zincirlerimi kırdığımı, kabuğumdan çıktığımı ve yeni dünyanın çok yönlü bireylerinden biri olduğumu her gün biraz daha hissediyorum. Umarım bu imkanlar diğer öğrenci arkadaşlarıma da ulaşır.