Koç Üniversitesi Ailesi

Anadolu’nun parlak gençleri ile genişliyor.

Eğitimde fırsat eşitliği misyonumuza siz de ortak olun!

Merve Aslı Altıntaş
Denizli - Tıp - Amerikan Hastanesi

Gelecekte iyi bir bilim insanı olarak dünyaya hizmet vermemi sağlayacak olma hayalim Koç Üniversitesi’nde eğitimle mümkün olacak.

Bana göre tıp doktorluğu, kişinin hayatından yaptığı fedakârlığın büyüklüğüne karşın ona güç verecek, diğer insanların yaşam kalitesini yükseltmek için olanca çabayı sarf ederken yüksünmemesini sağlayacak manevi bir mutluluk ve güç kaynağı.Ben Nöroloji Dalını ilgi çekici buluyorum ve gelecekteki kariyerimde bu dalla ilgili çalışabileceğimi düşünüyorum.

Koç Üniversitesi’nde geçtiğimiz bir yıllık süre zarfında vizyonumu genişleten ekonomi, sanat tarihi gibi alanlarda bilgi sahibi oldum. İnsan hakları ve eşitlik temalı kulüp etkinliklerinde görev aldım. Farklı dallardan bilgi edinmenin bana gelecekte evrensel değerlere sahip, dünyadaki gelişmelere karşı kayıtsız olmayan, donanımlı bir doktor olmamda fayda sağlayacağını düşünüyorum.Anadolu Bursiyerleri Programı, tek sınava dayalı sisteme bir alternatif olarak bizlere fırsat eşitliği sunuyor. Gelecekte iyi bir doktor ve bilim insanı olarak yetkin bir biçimde ülkeme ve dünyaya hizmet vermemi sağlayacak olma hayalim bu okulda aldığım eğitimle mümkün olacak. Bu nedenle burs veren kurumların artması ülkemizin yarınları adına herkese faydalı olacaktır. Bu program, sağladığı fırsat eşitliğiyle bizleri hayallerimize yaklaştırıyor. Beni hayallerime bir adım daha yaklaştırdığı için, burs verenim Amerikan Hastanesi’ne ve programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.