Koç Üniversitesi Ailesi

Anadolu’nun parlak gençleri ile genişliyor.

Eğitimde fırsat eşitliği misyonumuza siz de ortak olun!

Burçin Öncü
Adana - İşletme - TEB / BNP Paribas

Anadolu Bursiyerleri Programı, yüzlerce gencin hayallerine büyük bir katkı...

Liseye kadar eğitimimi Ceyhan’da tamamladım. Liseyi, Galatasaray Lisesi’nde okuduktan sonra, Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’ne Anadolu Bursiyeri olarak girdim.

Çift Anadal Programı’yla Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde eğitim almaya başladıktan sonra, 2014 yılında bir dönem Rotterdam School of Management’ta Erasmus değişim öğrencisi olarak bulunma şansı elde ettim. Üniversite sonrasında finans sektöründe çalışmayı planlıyorum.

Üniversiteye girdiğimden bu yana Sualtı Kulübü’nün bir üyesiyim, 2015-2016 akademik yılı için kulüpteki görevime başkan olarak devam ediyorum. Diğer yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla beraber kulübümüzü büyütmek için çalışıyoruz. Öğrenci kulüplerinde aldığım görevler, beni insan ilişkileri yönetimi, zaman yönetimi ve kriz yönetimi konusunda tecrübelendirdi.

Koç Üniversitesi’nin, eğitimdeki fırsat eşitsizliğini bir nebze ortadan kaldırmak hedefiyle başlattığı Anadolu Bursiyerleri Programı’nın bir parçası olduğum için çok mutluyum. Bu programın, Koç Üniversitesi’nin eğitime verdiği değerin önemli bir kanıtı olduğunu düşünüyorum.