Koç Üniversitesi Ailesi

Anadolu’nun parlak gençleri ile genişliyor.

Eğitimde fırsat eşitliği misyonumuza siz de ortak olun!

Başvuru Süreci

Başvuru Süreci

Başvurunun internet sayfası üzerinden eksiksiz bir şekilde en geç 27 Haziran 2018 tarihine kadar tamamlanmış olması ve yukarıda belirtilen tüm evrakların ofisimize posta yoluyla ulaştırılması gerekmektedir.  Ayrıca, tüm adayların sınav sonuçlarının açıklanmasından sonraki 24 saat içinde ilgili puan türündeki başarı sırasını internet başvuru sayfası üzerinden sisteme girmesi, sonuç belgesini ise aynı sayfa üzerinden sisteme yüklemesi gerekmektedir.

*Sınav takviminde herhangi bir değişiklik olması durumunda başvuru sürecine ilişkin tarihlerde de değişiklikler olabilir. Adayların güncel bilgiler için web sitemizi http://anadoluburslari.ku.edu.tr takip etmelerini önemle belirtiriz.

Aday öğrencilerin gönderdiği dosyalar gizli tutulacak olup, Koç Üniversitesi’nce oluşturulacak komisyon tarafından ön elemeye tabi tutulacaktır.  Ön elemeyi geçen adaylar, seyahat ve konaklama masrafları Koç Üniversitesi tarafından karşılanmak üzere, tercih dönemi içinde gerçekleşecek olan ve Anadolu Bursiyerleri Programı değerlendirme sürecinin ikinci aşaması olan Koç’ta 24 Saat Programı’na davet edileceklerdir.

Programa yapılan başvurularla ilgili iletişim ve değerlendirme sonuçları e-posta üzerinden yürütüleceğinden, tüm adayların güncel bir e-posta adresine sahip olmaları gerekmektedir. Anadolu Bursiyerleri Programı hakkında daha fazla bilgi için web sitesine başvurabilirsiniz.